Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Aras EDAŞ'ta Mazeret Üretmek Yasak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aras EDAŞ'ta Mazeret Üretmek Yasak

Aras EDAŞ'ta Mazeret Üretmek Yasak
Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş: Şu anda müşteri memnuniyeti oranımız yüzde 80’lerin üzerinde.
30.03.2018 / 09:48

Enerjimagazin-Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, “Şirketimizde kesinlikle mazeret yasaktır. Hiç kimse mazeret üretemez, bizim şirketimizde çözüm üretmek esastır” dedi.


Aras Elektrik Dağıtım A.Ş (Aras EDAŞ) Genel Müdürü Fikret Akbaş, TRT Radyo 1’de yayınlanan “Ekonomi Günlüğü” programına katılarak şirketin faaliyetleri ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Uluslararası kuruluşlar tarafından ve kendileri tarafından yapılan anketlerde “Müşteri memnuniyeti oranının yüzde 80’lerin üzerine çıktığını” belirten Akbaş şu ifadeleri kullandı:


Şirketimizde Kimse Mazeret Üretemez


“Şirketimizde kesinlikle mazeret yasaktır. Hiç kimse mazeret üretemez, bizim şirketimizde çözüm üretmek esastır. Dolayısıyla biz çözüm esaslı çalışmaya gayret ediyoruz. Bölgemizdeki yatırımları yapıyoruz, eskimiş hatları değiştiriyoruz. Şehrin alt yapısı tamamlanmış, imarı tamamlanmış bölgelerindeki hatları yer altına almaya çalışıyoruz.Felsefemiz Kaliteli Hizmet, Kesintisiz Enerji


Asıl olan vatandaşa kesintisiz, sağlıklı enerji vermek. Kendi felsefemizi de bunun üzerine oturttuk. Kaliteli hizmet, kesintisiz enerji verme felsefesiyle yola çıktık. Şimdiye kadar da bu hizmeti layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bu hizmetlerimiz kamuoyu tarafından da biliniyor ve takdir ediliyor.


Çağrı Merkezi Değil Çözüm Merkezi


Biz Bakanlığımız ve EPDK tarafından çağrı merkezleri için belirlenen standartların içindeyiz. Çok iyi çalışan bir çağrı merkezimiz var. Biz buna çağrı merkezi değil çözüm merkezi diyoruz. Yani klasik bir çağrı anlayışından öte, gelen şikayet ve talepleri çözecek şekilde ekiplerimiz oluşmuş durumda. Müşteriden gelen talep her neyse çağrıyı alan arkadaşlarımız görevli ekiplere anında iletirler ve tüm birimlerimiz bu merkezden gelecek taleplere öncelik vermek suretiyle sorunu çözmeye çalışırlar. Sorun çözüldükten sonra da vatandaşa dönüş yapılarak geri bildirimde bulunulur. Bu konuda çok olumlu tepkiler alıyoruz. Hatta biz sadece çözüm merkezi olarak değil sosyal medya üzerinden 11 ayrı kanaldan vatandaşın ulaşabileceği mecralar oluşturduk. Vatandaşlar bu kanallar üzerinden başvurduklarında da aynı şekilde vatandaş ofisimize gelmiş gibi sorunun çözülmesi için ekiplerimiz eğitilmiş durumda.


Müşteri Memnuniyeti Yüzde 80’lerin Üzerinde


Uluslararası kuruluşlar tarafından yapılan ve kendimizin yaptırdığı anketler var. Şu anda müşteri memnuniyeti oranımız yüzde 80’lerin üzerine çıkmış durumda. Bu oran da çok ciddi bir rakam. Bölgemiz açısından da ciddi bir şeffaflık oluşturdu. Vatandaşlarımız da hizmetlerimizden son derece memnun.


Canlı Chat Uygulaması


Hatta hiçbir dağıtım şirketinde olmayan “Canlı Chat” var bizde. Yani karşısında motor değil insan olan bir uygulamamız var kurumun web sayfası üzerinden. Nerede olursanız olun, dünyanın neresinde olursanız olun 24 saat ulaşabileceğiniz bir canlı chat kanalımız var. Buraya ulaşan vatandaşlarımızda sorunlarını kolaylıkla şirketimize iletebiliyor.“


Bu haber toplam 4459 defa okundu


YAZARLAR