Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Mehmet Gökay Üstün TETAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Gökay Üstün TETAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atandı

Mehmet Gökay Üstün TETAŞ Genel Müdürlüğü Görevine Atandı
TETAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine vekaleten Mehmet Gökay ÜSTÜN atandı.
20.03.2018 / 12:03

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Ticaret A.Ş (TETAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine vekaleten Mehmet Gökay ÜSTÜN atandı.


Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Sayın Mehmet Gökay ÜSTÜN, Teşekkülümüz Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine atanmış olup, 30.01.2018 tarihinde görevine başlamıştır” denildi.


ÜSTÜN, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu.


Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın kuruluşunda baş proje direktörü olarak görev almış ve bu dönemde Türkiye’nin yatırım ortamının tanıtılmasında görev alarak sıfırdan (greenfield) yatırımların Türkiye’ye gelmesinde proje lideri olarak destek verdi.


Trakya Kalkınma Ajansı’nın kurucu Genel Sekreteri olarak görevlendirilmiş ve Ajansın ilk Genel Sekreteri olarak 4 yıl boyunca görev yapmıştır.


Kariyerinin farklı dönemlerinde özel sektörde, enerji ve uluslararası ticaret sahalarında pazarlama, alım-satım, proje geliştirme, yatırım, denetim ve şirket sözcülüğü faaliyetlerinde yönetici pozisyonunda görev aldı. 


Ocak 2018 itibarıyla Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına vekâleten atandı


Evli ve 2 çocuk babası olan Üstün, iyi derece İngilizce biliyor.


Bu haber toplam 3771 defa okundu


YAZARLAR