Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bu İnsanlar Ölsünler mi?
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bu İnsanlar Ölsünler mi?

Bu İnsanlar Ölsünler mi?
Emeklilikte Yaşa Takılanlarda korkulan oldu. Ölüm oruçlarına katılanların sayısı gün geçtikçe artıyor.
28.06.2013 / 19:53


Emeklilikte Yaşa Takılanlar 09 Haziran günü Ankara ‘da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde yaptıkları Basın açıklamasında; "Haklı talebimiz dikkate alınıp çözüme yönelik somut adım atılmazsa kitlesel ölüm oruçları başlatacağız" demişlerdi.


Emeklilikte Yaşa Takılanlar da korkulan oldu. Ölüm oruçlarına katılanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Hükümet kanadından ise atılan tek bir adım yok.


Kayseri’de Hasan SAĞLAM’ın başlattığı ölüm oruçlarına katılım her geçen gün artıyor. Dün Kayseri’den Muharrem ASLAN ile Ankara’dan Mürsel ERDEM’de eyleme destek verme amacı ile ölüm orucuna başladıklarını duyurdular. Yakın zaman içerisinde ölüm oruçlarına katılımların artacağı da gelen bilgiler arasında.


Fotoğraf: ölum orucuna  devam ediyoruz cocuklarimla birlikte dvm ediyoruz


Kendisine Telefonla Ulaştığımız Ankara’da yaşayan Mürsel ERDEM, “48 Yaşında ve 3 çocuk babasıyım. Yıllarca özel güvenlik ve inşaatlarda çalışarak prim ödeme gününü ve hizmet yılını doldurdum. Üstelik fazlası ile doldurdum. Fakat sonradan çıkarılan bir kanunla benim ve arkadaşlarımın emeklilik hakkımız gasp edildi. İş bulmak için çalmadık kapı kalmadı yaşlısın diyorlar iş vermiyorlar. 3 çocuğum var en küçüğü henüz 8 aylık. Onları geçindirebilmek için hamallık yapıyorum, hurda toplayıp satıyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Bu nedenle ölüm orucu eylemine bende katıldım. Cuma namazına kadar olumlu bir adım atılmazsa Cuma Namazından sonra yaşamıma son vermeyi düşünüyorum. Şahsıma gelen hiçbir yardım teklifini kabul etmiyorum ve etmeyeceğim. Ben ve arkadaşlarım hakkımız olan emekliliği istiyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere tüm sorumluları göreve ve sesimizi duymaya davet ediyorum.” Dedi.




Medya Grubumuza bir açıklama gönderen Kayseri’li Muharrem ASLAN ise: “Emeklilikte Yaşa Takılan gurubun ne kadar mağdur bir durumda olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Beli bir yaşın üstünde işsiz ve iş verilmeyen hiç bir sosyal güvencesi olmayan hiç bir geliri olmayan durumdayız. Çocuklarıma harçlık veremez durumdayım. Yaşasam ne olur yaşamasam ne. Bu yüzden Aileler dağılmak üzere insanlar intiharın eşiğinde yaşamaktan hiçbir zevk almayan toplumdan soyutlanmış olarak yaşıyorlar. Bu durumun ne zamana kadar süreceğini ve haklarını ne zaman alacaklarını söyler misiniz? İşe girdiğimizde emekli olacağımız tarih belliydi çalıştık yolu yarı ettik birden emeklilik tarihimiz ileri bir tarihe ertelendi. Maç yaparken kural değişti. Lütfen oyun bitsin sonra oturup kuralları değiştirelim.” Dedi.


Kayseri’de karalı bir şekilde ölüm orucunu devam ettiren Hasan SAĞLAM ile yaptığımız telefon görüşmesinde “Sağlık durumunun iyi olduğunu fakat kendisini ziyaret etme ve sorunun çözümüne yönelik adım atacağı yönündeki sözlerini tutmayan Bakan Faruk ÇELİK’e kırgın olduğunu “ belirtti.


Hasan SAĞLAM ayrıca, Facebook Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubuna hitaben ‘Son Mektup’ başlıklı bir mesaj yayımladı.



Kayseriden Son Mektup: Arkadaşlarım sizinle tanıştığım günden bu yana tek derdim sizdiniz. Buna önce ALLAH sonra ailem şahittir. Bir gece oturup buradaki sızlanmaları okuduğumda sizin için neler yapabilirim diye kafa yormuştum ve inanın bugünleri görerek hareket etmiştim. Belki çılgıncaydı ama elimden gelen herşeyi yaptım en azından yaptığımı sanıyorum. Tek başıma ulaştığım yerler, devlet bakanı, tbmm, 2 tane tv kanalı, vali, belediye, sosyal hizmetler, aileden sorumlu bakanlık, yüzlerce yerel gazete haberleri, polis ve 112. Yaptığım iş evet belki yanlıştı ama şunu hiç kimse unutmasın ve iftira etmesin zor durumdaki eyt li kardeşlerime yardım içindi, Panelvanla zeytin satıyordum. 2 aydır kontağa basmadım. Helali hoş olsun size. Şahsıma yapılan teklifleri elimin tersiyle ittim elhamdülillah. Sizi o kadar sevdim ki hiç tereddüt etmeden koştum yanınıza. Bir yandan koşarken bir yandan kavgada ettim tabi ki bazılarıyla. Lafı fazla uzatmayım benim açlık grevime destek olsaydı yani 10 kişi olabilseydik bu iş çoktan bitmişti. Zira bir kişi bile neler yaptı gördük. Arkadaşlığım bakidir alo dediğiniz anda koşa koşa geleceğim haberiniz olsun, 05442887893 açlık grevim ölene kadar devam edecek, hakkım helaldir herkese, kapım eyt liye acıktır ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.


Enformasyon Medya Grubu olarak “Tüm sorumluları çok geç olmadan, Allah korusun bir ölüm vakası yaşanmadan, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların sesini duymaya, sorunlarını çözmeye yönelik olarak somut adımlar atmaya ve bu ölüm oruçlarından vazgeçirmeye” davet ediyoruz.


 


Bu haber toplam 5530 defa okundu
YORUMLAR
MUHARREM ASLAN: 
"EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR"
Emeklilikte yaşa takılanlar ÖLÜM ORUÇLARINA ERTELEMİŞLER'dir Dün iki bugün iki derken şu anda toplamda 10 kişi değişik illerde ölüm orucuna başlamış bulunmaktadır. Emeklilikte yaşa takılanlar bir sosyal patlamanın eşiğine gelmiş bulunmaktadır. Bizlerle ilgili bir çalışma yapılmasının acili yetini lütfen kavramanızı rica ediyoruz. Bu insanların canına bir zarar gelmeden çözüm bulunulması artık zaruri yet kazanmıştır. Ölüm orucuna başlayan arkadaşlarımızın isimlerini aşağıya yazıyorum. Bizleri sosyal paylaşım sitesindeki gruplarımızdan takip edebilirsiniz. -Muharrem Aslan Kayseri ölüm orucunda -Hasan SAĞLAM Kayseri ölüm orucunda -Rıdvan SAĞLAM yarın babasının ölüm orucuna katılacak -Mürsel ERDEM Ankara ailesi ile birlikle ölüm orucunda -Murat ERİK Manisa -Haluk ÖZAY Kocaeli yarın başlıyor -Tatar Mustafa takma isimli arkadaşımız İzmir'de -Hakan TEKELİ şu anda bizlere başladığını ve başlayacağını bildiren vatandaşlar olmuştur. Şimdilik arkadaşlarımız bunlar ve her saat yenileri katılabilir. Sayın Faruk Çelik beyden gelen haberle ölüm orucuna mola verilmiştir. Sizden gelecek olumlu bir haber bizleri sevindirecek. Aksi taktirde Ölümle sonuçlanana kadar bu işe baş koyduklarının ve hiç bir şekilde bırakmayacaklarının açıklamasını yapmışlardır.
14.06.2013 / 03:00

""
Devlet bunu görüyor biliyor okuyor hiç boşuna gezi parkıymış bilmem neymiş bu işleri geçsinler burada adamlar canıyla hakkıyla mücadele ediyor vallahi diğerleri teferruat başkada lafım yok kimsenin umurunda değil.
13.06.2013 / 16:31
mehmet kandemir: 
"akp duy sesimizi"
bizim yaşadığımız gerçek hayat hikayeleri masal hikaye değil filmde çevirmiyoruz bakanlık önünde mizansen olarak cenaze kaldırdık korkarımki bu mizansen oyun gerçeğe dönüşmesine çok az kaldı 3 arkadaşımız ölüm orucunda ankaradaki arkadaş ailesiyle birlikte ölüm orucunda sayı gitgide çoğalıyor gezi eylemciler yakıp yıkıyorlar ortalığı savaş alanına çevirdiler istediğini yaptırıyorlar dağdaki terörüstler istediklerini aldı bizler vatanızmıza sahip çıktık ülkeyi geliştirip büyüttük karşılığını alamıyoruz yakıp yıkanlar istediğini alıyorlar hayatımızdan bezdik dünya cennet olsa ne yazar bizde huzur kalmadı ailemizde huzur kalmadı hala sesimizi duymak istemiyorlar kendimizi yakalımmı
12.06.2013 / 16:23


YAZARLAR