Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dicle'ye Dev Şebeke Yatırımı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dicle'ye Dev Şebeke Yatırımı

Dicle'ye Dev Şebeke Yatırımı
Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki elektrik şebekesi, 3 milyon liralık harcama ile yerin altına alındı.
08.03.2018 / 23:43

Enerjimagazin-Dicle Elektrik Dağıtım tarafından Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki elektrik şebekesi, 3 milyon liralık harcama ile yerin altına alındı. Yeni trafoların kurulduğu, mevcutların ise elden geçirilerek kurulu gücün yüzde 50 oranında artırıldığı çalışma, ilçe halkı tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.


Dicle ilçesinde yüzde 50 oranında güç artışı sağlayan yeraltı şebekesinin yapımı sırasında 7 adet yeni beton köşk binası kurulurken, 4 trafo binasında bakım, onarım ve yenileme çalışması yapıldı. İlçede 6.770 KVA gücünde trafo tesis eden Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü ekipleri, 100 adet aydınlatma direği, 15 kutu pano ve 141 alçak gerilim sayaç otomasyon panosunun montajını gerçekleştirdi. Enerji hatlarının yeraltına alınabilmesi için toplamda 30.000 metrenin üzerinde orta ve alçak gerilim yeraltı kablosu kullanılan tesiste, kayıt dışı kullanımı önlemek için de 7.000 metre abone kablosu kullanılarak sayaç ölçü devreleri yapı dışına taşındı. Eski şebekeden yaklaşık 150 ton direk sökümü gerçekleştirilerek, proje sonlandırıldı.


Dicleliler Yatırımdan Memnun


Diyarbakır il merkezinin yanı sıra ilçelerde de ciddi enerji yatırımları yaptıklarına dikkat çeken Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka, Lice ilçesindeki aydınlatma yatırımının ardından bu kez Dicle ilçesinde 3 milyon liralık harcama ile şehir şebekesinin yenilendiğini söyledi. Tamamlanan yatırım çalışması ile ilçede yüzde 50 oranında güç artışı sağlandığını da ifade eden Yaka, ‘’Bu sayede Dicle ilçemize çok daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebiliyoruz. Bu yatırım sayesinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) da talep ettiği gibi müşteri memnuniyetini daha üst seviyelere çıkardık. İlçe halkı yatırımdan duyduğu memnuniyeti her fırsatta dile getirmektedir. Şehir şebekelerindeki yenileme çalışmalarımız 2018’de artarak devam edecek’’ dedi.


Bu haber toplam 811 defa okundu


YAZARLAR