Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Termik Santral Çalışanlarından Mehmetçik Vakfı'na Bağış
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Termik Santral Çalışanlarından Mehmetçik Vakfı'na Bağış

Termik Santral Çalışanlarından Mehmetçik Vakfı'na Bağış
Çelikler Holding Seyitömer, Tunçbilek ve Orhaneli termik santralinde çalışan yaklaşık 2 bin işçi 1 günlük yevmiyelerini Mehmetçik Vakfına bağışladı.
01.03.2018 / 19:56

Enerjimagazin-Çelikler Holding Seyitömer termik santrali, Tunçbilek termik santrali ve Orhaneli termik santralinde çalışan yaklaşık 2 bin işçi 1 günlük yevmiyelerini Mehmetçik Vakfına bağışladı. İşçiler, Afrin'de teröristlerle mücadele eden kahraman Mehmetçiklerin her zaman yanlarında olduklarını ve gerekirse kendilerinin de gönüllü birer asker olabileceklerini söylediler.


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda 39. Gün geride kaldı. Harekatı yürüten Mehmetçik'e Türkiye'nin her yerinden gelen desteğe bir yenisi daha eklendi. Çelikler Holding Seyitömer termik santrali, Tunçbilek termik santrali ve Orhaneli termik santralinde çalışan yaklaşık 2000 personel anlamlı bir kampanyaya imza attı.


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine yönelik olarak sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlerimize “yanınızdayız” mesajı veren işçiler, Türkiye Elektrik, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Kütahya Şubesi tarafından organize edilen kampanya kapsamında maaşlarından birer yevmiyeyi gönüllü olarak Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.Kampanyayla ilgili açıklama yapan (TES-İŞ) Kütahya Şube Başkanı Eşref Erden, "Bugün 1 günlük çalışmamızı Afrin'de mücadele veren Mehmetçikler için Mehmetçik Vakfına bağışlıyoruz. Çelikler Holding Seyitömer termik santrali, Tunçbilek termik santrali ve Orhaneli termik santralinde çalışan 2 bin işçimizle birlikte bugün Mehmetçikler için çalıştık. Gerekirse tüm çalışanlarımız ile birlikte Afrin'de varız diyoruz ve görev bekliyoruz. Askerimize başarılar diliyorum Allah ordumuza zeval vermesin" diye konuştu.

Devletin her zaman yanında olduklarını söyleyen ve kampanyanın örnek olması temennisinde bulunan Çelikler Holding Seyitömer termik santralleri Genel Müdürü Süleyman Memiş ise kampanyanın örnek olması temennisinde bulunarak şunları kaydetti: "TES-İŞ şube başlattığı bu harekete şirketimiz Çelikler termik santralleri olarak bizde destekliyoruz. Bu kampanya Türkiye yapılacak olan diğer kampanyalara da vesile olur. Hem çalışanlarımızın hemde ülkemizin birlik ve beraberliğine vesile olur. Allah kahraman Mehmetçiklerimizi korusun".Bu haber toplam 2013 defa okundu


YAZARLAR