Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TPAO Personel Yönetmeliği’nde Değişiklik
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TPAO Personel Yönetmeliği’nde Değişiklik

TPAO Personel Yönetmeliği’nde Değişiklik
TPAO Genel Müdürlüğü, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Personel Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti.
27.02.2018 / 00:00

Enerjimagazin-Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğü, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Personel Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti.


Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Personel Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Buna göre, Yönetmeliğin Hizmete girişte ücret tespiti başlıklı 24’üncü maddesinin “Doğrudan toplu iş sözleşmesi kapsamı dışında hizmet sözleşmesi ile hizmete alınacak personel ile kapsam içi statüde istihdam edilmekte iken toplu iş sözleşmesi kapsamı dışında hizmet sözleşmesi ile çalışılan bir göreve nakledilecek elemanlar hakkında bu Yönetmelik ve ilgili mevzuat hükümleri dikkate alınır” hükmünü içeren 7’inci fıkrası yürürlükten kaldırıldı.


Ayrıca, Yönetmeliğin 29’uncu maddesinin dördüncü fıkrası ile beşinci fıkrasında yer alan “ve dördüncü” ibaresi de yürürlükten kaldırıldı.


Bu haber toplam 1959 defa okundu


YAZARLAR