Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Lice Belediye Başkanı'ndan Dicle EDAŞ'a Teşekkür
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Lice Belediye Başkanı'ndan Dicle EDAŞ'a Teşekkür

Lice Belediye Başkanı'ndan Dicle EDAŞ'a Teşekkür
Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak, Genel Müdür Murat Karagüzel’i ziyaret ederek ilçe halkı adına Dicle EDAŞ’a teşekkür etti.
23.02.2018 / 00:47

Enerjimagazin-Dicle Elektrik Dağıtım, uzun yıllardır güvenlik sorunları bulunan Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir milyon liralık yatırım ile iletim hatlarını yeraltına alarak, ilçede geniş çaplı aydınlatma çalışması gerçekleştirdi. Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak, Genel Müdür Murat Karagüzel’i ziyaret ederek ilçe halkı adına Dicle Elektrik Dağıtım’a teşekkür etti.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti yönetmeliklerine uygun yatırımlar yapan Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü, Diyarbakır ili Lice ilçesi alçak ve orta gerilim havai hatlarının yeraltına alınması ve ASOP tesis yapım işini tamamlandı.


İlçeye yakışır enerji altyapısı 


Toplam bir milyon lira harcanarak gerçekleştirilen yatırım kapsamında Lice ilçe merkezinde bir adet yeni beton köşk binası kurularak buraya 1.000 KVA gücünde trafo tesis edildi. İlçeye elektrik sağlayan 3 kök binasında bakım, onarım çalışmaları yapılırken, 1.700 mkanal kazılarak toplamda 20.000 metre yeraltı kablosu montajı yapıldı . Yatırım çerçevesinde ilçede 11 adet box pano, 34 adet alçak gerilim sayaç otomasyon panosu (ASOP) montajı da gerçekleştirildi


Aydınlatma Çalışması


Dicle Elektrik Dağıtım, cadde ve sokak aydınlatmasını da ihmal etmedi. Yapılan aydınlatma çalışması ile ilçe merkezindeki cadde ve sokaklara 63 adet aydınlatma direği dikilerek, kısa sürede aydınlatma şebekesi devreye alınırken, geceleri ilçe merkezinde daha güvenle dolaşabildiklerini belirten vatandaşlar, bu çalışmalarından dolayı Dicle Elektrik Dağıtım’a teşekkür ettiler.


Kaymakam’dan Teşekkür Ziyareti


Bu arada Lice Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Kaymakam Sinan Başak, yapılan yatırımdan duyduğu memnuniyet nedeniyle Genel Müdürü Murat Karagüzel’i ziyaret ederek, ilçe halkı adına Dicle Elektrik Dağıtım’a teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karagüzel ise sorumluluk bölgelerinde bulunan tüm yerleşim birimlerine ayırım yapmaksızın yatırım yapmaya ve enerji kalitesini artırmaya devam edeceklerini söyledi.


Enerji Kalitesi Arttı


Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, Lice ilçesindeki bu yatırım bölgesinde kurulu enerji gücünün yüzde 50 oranında artırıldığını belirterek, ’’Lice ilçemizde bir milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu sayede vatandaşlarımız bundan böyle daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi kullanabilecekler. ilçede Proje bölgesinde cadde ve sokakları ilçeye yakışır modern bir uygulama ile tamamen aydınlattık Sorumluluk bölgemizdeki Diyarbakır ilimizin tüm ilçelerinde yatırımlarımız 2018 yılı içinde artarak devam edecek.’’ dedi.


Bu haber toplam 971 defa okundu


YAZARLAR