Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ali İhsan Sılkım İGDAŞ Genel Müdürlüğüne Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ali İhsan Sılkım İGDAŞ Genel Müdürlüğüne Atandı

Ali İhsan Sılkım İGDAŞ Genel Müdürlüğüne Atandı
İGDAŞ Genel Müdürlüğüne Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GAZBİR’in Genel Sekreteri Ali İhsan Sılkım getirildi.
21.02.2018 / 19:57

Enerjimagazin-İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş (İGDAŞ) Genel Müdürlüğüne Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GAZBİR’in Genel Sekreteri Ali İhsan Sılkım getirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, Sılkım’ın düzenlenen törenle yeni görevini Mehmet Çevik'ten devraldığı kaydedildi.

Daha önce GAZBİR Genel Sekreterliği de yapan Sılkım'ın, son olarak ENERYA Holding Kurumsal İlişkiler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olduğu belirtildi.
Doğalgaz piyasalarına ilişkin teknik yayın ve kitabı bulunan Sılkım'ın, özellikle tarife metodolojisi konusundaki çalışmaları dikkati çekiyor. 1965 yılında Konya’ da doğdu. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi MIS programını tamamladı. İş hayatına Pendik Tersanesinde Şantiye Şefi olarak başladı. 1994 yılında İGDAŞ Anadolu Bölge Müdürlüğünde Proje Şefi olarak görev aldı. Türkiye Doğal Gaz Piyasasının özelleşmeye başlaması sonrası; iş hayatına 2004 yılında ENERYA Holding A.Ş.’ de devam etti. 2004 yılında GAZNET İç Tesisat Müdürü, 2005 yılından itibaren ise GAZNET Genel Müdürü görevlerinde bulundu. 2014-2018 yılında ise ENERYA Holding Kurumsal İlişkiler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü.


Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin olarak birçok teknik yayın ve kitabı olan Ali İhsan SILKIM; Doğal Gaz Piyasası Mevzuatı ve özelde tarife metodolojisi konularında yoğun çalışmalarda bulundu.


Evli, 3 çocuk babası olan ve İngilizce bilen ALİ İhsan SILKIM, birçok STK’ daki üyeliği ve görevlerinin yanında; Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GAZBİR’ in Genel Sekreterliği ile teknik merkezi GAZBİR-GAZMER’ in yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.


Bu haber toplam 2574 defa okundu


YAZARLAR