Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ'tan Elektrik Tesisleri Kabul Süreçlerine İlişkin Usul ve Esaslar
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ'tan Elektrik Tesisleri Kabul Süreçlerine İlişkin Usul ve Esaslar

TEDAŞ'tan Elektrik Tesisleri Kabul Süreçlerine İlişkin Usul ve Esaslar
TEDAŞ Genel Müdürlüğü yetkisi kapsamındaki elektrik tesislerinin kabulüne ilişkin usul ve esasları belirledi.
16.02.2018 / 19:18

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü yetkisi kapsamındaki elektrik tesislerinin kabulüne ilişkin usul ve esasları belirledi.


Kurumun internet sitesinde yayımlanan Usul ve Esaslar 07.05.1995 tarih ve 22280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Elektrik Tesisleri Kabul Yönetmeliğinin 2. maddesinde anılan özel durumlar haricindeki tesisler 02.10.2013 tarih ve 28783 sayılı Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğünün yetkilendirmesi dâhilindeki TEDAŞ'a verilen işleri kapsıyor.


Bu usul ve esaslar kapsamındaki işlere ait kabuller 07.05.1995 tarih ve 22280 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Elektrik Tesisleri Kabul Yönetmeliğine ve 06.11.2015 tarih ve 29524 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Elektrik Üretim Tesisleri Kabul Yönetmeliğine, ilgili mevzuat (Elektrik piyasasına ilişkin kanun, yönetmelik, tebliğ, genelge, kurul kararları ile usul ve esaslar) hükümlerine ve bu usul ve esaslara uygun olarak hazırlanacak.


Hazırlanan elektrik dağıtım projeleri bir bütün olarak değerlendirilecek ve bir projede veya aynı yerde (mahalde) TEDAŞ ve EDAŞ yetkisi kapsamında bölümlerin olması durumunda kabul ve tutanak onay işlemleri TEDAŞ tarafından yapılacak.Bu haber toplam 1852 defa okundu


YAZARLAR