Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ'ın Ardeşen'e Yatırımları Devam Ediyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ'ın Ardeşen'e Yatırımları Devam Ediyor

Çoruh EDAŞ'ın Ardeşen'e Yatırımları Devam Ediyor
Çoruh EDAŞ, 2017 yılı yatırım programları kapsamında Ardeşen ilçesinin 3 farklı mahallesinde yaptığı çalışmaları tamamladı.
14.02.2018 / 21:56

Enerjimagazin-Çoruh EDAŞ Rize İl Müdürlüğü, Ardeşen ilçesinde mevcut dağıtım şebekelerinin teknik kalitesini yükseltme, yeni enerji taleplerini karşılama ve enerji kesintilerinin düşük seviyelere indirilmesi amacı ile yatırım çalışmalarına devam ediyor.


Çoruh EDAŞ, 2017 yılı yatırım programları kapsamında Ardeşen ilçesinin 3 farklı mahallesine toplam 1.250 kVA ilave trafo ve mevcut dağıtım trafolarına  güç arttırımı, AG ve OG yer altı kablo şebekesi yapımı, ilave trafo binası tesisi ve mevcut trafo binasının yenilenmesi çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışmalara 2017 yılı içerisinde yaklaşık 800 bin liralık harcama yapıldığını belirten Çoruh Edaş Rize İl Müdürlüğü Yetkilileri, Ardeşen ilçesine alternatif bir enerji kaynağı oluşturmak adına  TEİAŞ Ardeşen TM den orta gerilim yeraltı kablo bağlantılı enerji dağıtımı yapılması amacıyla Ardeşen Elmalık Mahallesi ve Fırtına Köprüsü civarında yeni bir dağıtım merkezi tesis eden ÇORUH EDAŞ  yapılan çalışmaların devam etmekte olduğunu ve mart ayı sonuna kadar tesislerin tamamlanmasını amaçladıklarını iletti.


Ardeşen Halkına ve Belediye Başkanına Teşekkür


Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada “Çalışmalar sırasında Ardeşen halkının göstermiş olduğu anlayışa ve Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz” denildi.


Bu haber toplam 696 defa okundu


YAZARLAR