Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji CEO'luğu Görevine Getirildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji CEO'luğu Görevine Getirildi

Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji CEO'luğu Görevine Getirildi
YEDAŞ Genel Müdürü Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji CEO'luğu görevine getirildi.
05.02.2018 / 15:02

Enerjimagazin-Yaklaşık 2 yıldır YEDAŞ Genel Müdürü olarak görev yapan ve Çalık Enerji CEO'luğu görevine getirilen Rıdvan Aktürk, Çalık Enerji CEO'luğu görevine getirildi.


Görev bölgesinde veda turuna çıkan Aktürk, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ) çalışanları tarafından kendisi için düzenlenen bir veda yemeği ile görevinden ayrıldı.
Rıdvan Aktürk, eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Yüksek Lisans derecesi ile tamamladıktan sonra London Middlesex University Business School'dan MBA derecesi aldı. Aktürk, elektrik üretim, iletim ve dağıtım elemanları ve sistemleri alanında mühendislik ve imalat, petrol ve gaz alanında taşıma, işleme, depolama ve ticaret konularında 24 yılı aşkın deneyime sahip.


Aktürk, 2006'da Çalık Enerji'ye katıldı. 2 Yıl önce YEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Aktürk, görev değişikliği öncesinde Çalık Enerji'deki görevinin yanı sıra YEDAŞ'da Yönetim Kurulu Üyesi, ARAS EDAŞ'da ve Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi'nde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak Çalık Enerji CEO'luğu görevine getirilen Rıdvan Aktürk’e yeni görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 1943 defa okundu


YAZARLAR