Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Gazprom Türk Akım Gazının Avrupaya Getirilmesini Değerlendiriyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gazprom Türk Akım Gazının Avrupaya Getirilmesini Değerlendiriyor

Gazprom Türk Akım Gazının Avrupaya Getirilmesini Değerlendiriyor
Gazprom, Türk Akım boru hattından akacak doğal gazın Avrupa'ya getirilmesi için seçenekleri değerlendiriyor.
31.01.2018 / 17:38

Enerjimagazin-Rus doğal gaz devi Gazprom'un CEO Yardımcısı Aleksander Medvedev, Türk Akım boru hattından akacak doğal gazın Avrupa'ya getirilmesi için seçenekleri değerlendirmekte olduklarını bildirdi.

Medvedev, Viyana'da düzenlenen Avrupa Gaz Konferansı'nda yaptığı açıklamada, Avusturya'nın Baumgarten doğal gaz aktarım merkezinin Türk Akım gazının Avrupa'ya getirilmesi için seçenekler arasında olduğunu vurguladı.

Viyana'da yaptığı konuşmada Ocak ayında Rusya'nın Avrupa'ya doğal gaz ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3 azaldığını ifade eden Medvedev, ancak 2018'de Rusya'nın Avrupa'ya toplam gaz ihracatının talep faktörlerinin desteği ile 190 milyar varil civarında olacağına inandıklarını da belirtti.

Medvedev, 2019 sonrasında Ukrayna üzerinde ne kadar gazın Avrupa'ya taşınacağını ekonomik şartların belirleyeceğini de ifade etti. Foreks

Bu haber toplam 403 defa okundu


YAZARLAR