Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÖİB Sütçüler HES İçin İhaleye Çıktı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÖİB Sütçüler HES İçin İhaleye Çıktı

ÖİB Sütçüler HES İçin İhaleye Çıktı
Sütçüler HES ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazlar (“Sütçüler HES”) “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.
31.01.2018 / 17:38

Enerjimagazin-Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Sütçüler Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazlar (“Sütçüler HES”) “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesi için ihaleye çıktı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın söz konusu ihale ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, İsparta'nın Sütçüler ilçesinde bulunan Sütçüler Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazlar (Sütçüler HES) “4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


İhale için son teklif verme tarihi 21.03.2018 olarak belirlendi. İhaleye katılabilmek için Bir Milyon TL tutarında geçici teminat verilmesi gerekecek.


İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.


İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek.


İhaleye katılabilmek için Katılımcıların istenen belgeler ile tekliflerini İhale Şartnamesi’nde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayıp; “SÜTÇÜLER HES İHALESİNE İLİŞKİN TEKLİF - GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı zarf içerisinde İdare’nin aşağıdaki adresine en geç, son teklif verme tarihi saat 17:00’ye kadar elden teslim etmeleri gerekiyor. Son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare’ye verilecek belgeler ve teklifler değerlendirmeye alınmayacak.Bu haber toplam 1702 defa okundu


YAZARLAR