Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Verilen Söz Tutulmadı, Emeklilikte Yaş Mağduru Tekrar Ölüm Orucunda
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Verilen Söz Tutulmadı, Emeklilikte Yaş Mağduru Tekrar Ölüm Orucunda

Verilen Söz Tutulmadı, Emeklilikte Yaş Mağduru Tekrar Ölüm Orucunda
Emeklilikte Yaş Mağduru Hasan SAĞLAM Kayseri’deki evinde yeniden "ölüm orucuna" başladığını duyurdu.
05.06.2013 / 01:02

Emeklilikte Yaş Mağduru Hasan SAĞLAM Kayseri’deki evinde yeniden "ölüm orucuna" başladığını duyurdu.


Bilindiği üzere Hasan SAĞLAM,Emeklilikte yaşa takılanlar, 1999 - 2002 Yıllarında Yasalaşan “Kademeli Emeklilik Yasasından” dolayı mağdur edilen arkadaşlarının sesini duyurabilmek amacı ile açlık grevine başlamış ve kendisi ile birlikte aynı mağduriyeti yaşayan arkadaşlarının sesi olmuştu.


Açlık grevine başlamasının ardından medya grubumuzun da girişimleri ile gerek Kayseri Valiliği, gerekse Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik kendisini arayarak, ziyaret ederek sorunun çözümüne yönelik ciddi adımların atılacağı sözünü vermişlerdi. Bu sözler üzerine eylemini sonlandıran Sağlam herkesi mutlu etmişti.
Eylemime Kaldığım Yerden Devam Ediyorum


Kayseri’de geçinebilmek için seyyar satıcılık yapan, Evli ve dört çocuk babası olan Hasan SAĞLAM, Medya Grubumuza ulaşarak kendisine verilen sözlerin tutulmaması nedeni ile eylemine kaldığı yerden devam ettiği bilgisini iletti.


Hasan SAĞLAM “Zaten bana verilen sözlere itimat ederek eylemime mola vermiştim, fakat verilen sözler tutulmadı. Hiç kimseden gerek çocuklarımın eğitimi noktasında gerekse maddi hiç bir talebim olmadı. Gelen teklifleri de kabul etmedim. Tek talebim yaşadığımız mağduriyetin giderilmesi ve Devlet tarafından gasp edilen hakkımızın iade edilmesidir. Artık Sayın Bakan Faruk Çelik’in beni telefonla araması da beni eylemimden vazgeçiremez. Somut bir adım atılıncaya kadar eylemimi sürdüreceğim”dedi.


Hasan SAĞLAM, ölüm orucuna başladığını Facebook Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubundan da duyurdu.


İşte Hasan SAĞLAM’ın, Facebook Emeklilikte Yaşa Takılanlar Grubuna hitaben yaptığı o açıklama;


“EVET ARKADAŞLAR.... TAM 4 GÜN BEKLEDİM VE SAAT 22:30 BANA VERİLEN SÜRE DOLDU FARUK ÇELİK BAKANIMA VE TAHA GERGEROĞLU HOCAMA VERDİĞİM SÖZÜ BEN TUTTUM ŞU DAKKAYA KADAR TEK LAF ETMEDİM, ÖLÜM ORUCUMA KALDIĞIM YERDEN DEVAM EDİYORUM GARANTİ ALMADAN DÖNEN NAMERTTİR. ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL BU PSİKOLOJİMLE OYNAMAK YAKIŞMADI BAKANIM ÖLÜM ORUCUMU SİZEDE DEDİĞİM GİBİ BİTİRMEDİM ARA VERDİM AMA SÜRE DOLDU ARTIK TELEFONLA DEĞİL KANUNU GÖRMEDEN VAZGECMEM GECEMEM, YİNE TEKRARLIYORUM EYLEMİME DESTEK VERMEYE GELECEK KARDEŞİM OLURSA KAPIM ARDINA KADAR AÇIK.. ŞUNU TÜM TÜRKİYE DUYSUN ÇOCUKLARIMI OKUTMA SÖZÜ VE NAKDİ YARDIM SÖZLERİNİ KABUL ETMEDİM, BEN BALIK DEĞİL OLTAMI İSTİYORUM KENDİM TUTARIM BALIĞI, ALLAHA YEMİN EDERİM BEN DEVLETİMDEN ALACAĞIM HAKKIM İÇİN UĞRAŞIYORUM, GRUPTAKİ ARKADAŞLARIM BANA KIZMAYIN ALLAHA EMANET OLUN.... YA HAK YADA KADİRİ MUTLAK....MEHTİ BIKMAZ ABİ BENİ AFFET”

Bu haber toplam 6319 defa okundu
YORUMLAR

""
Kimse kimseyi tehdit etmiyor devletin umrunda değil vatandaşta bu hayattan bıktı bu artık başbakanın bir zahmetine kaldı fakat malesef duymak istemiyor geziymiş,bilmemneymiş bunlarla gündem oluştu çok saçma burada bir hak var ondan bahsetmiyor.Kime ne diyeyimki desen vay efendim sen kimsin derler evet doğru ben eğer güçlü olsaydım önemsenseydim bu duruma düşmezdim ben kimim?Hiç bir işe yaramayan hakkını arayan kaale alınmayan kıytırık bir vatandaşım.
13.06.2013 / 16:25
sadullah.ö: 
"eyt"
arkadaşlar bu hükümet bizleri dikkate almadığını gördük ama türkiye genelinde yaşananları hala görmezden geliyor.bizler bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz aca dışardan gelen mülteci soyguncu ve teröristlere hem maaş veriyorlar aş veriyorlar birde vatandaşlık vermişler acaba onların oylarınamı güveniyorlar avuçlarını yalarlar artık.bizler hakkımızı alana kadar devam edelim bakanlara başbakana genel başkanlara mail atalım arkadaşımıza desteğimiz kesmeyelim bakıyorum destek azalıyor gibi geldi bana. hak yiyen b yesin.
06.06.2013 / 14:12
ercan kaptan: 
"EMEKLİLİKTEYAŞMAĞDURLAR"
BİZLER EMEKLİLİKTEYAŞATAKILANLAR OLARAK İŞE BAŞLAMA TARİHİMİZDEKİ YASALARLA EMEKLİLİK HAKKIMIZIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ YANLIŞ POLİTİKALARLA ÜLKEYİ İYİ YÖNETEMEYEN BAŞARISIZ BİR İKTİDARIN YÜKÜNÜ ÇEKMEYE MAHKÜM EDİLDİK BİZLER 7000---8000 9000 PİRİM ÖDEYEN İNSANLAR OLARAK BU EMEKLİLİĞİ ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HAK ETTİK AMA ŞUANKİ HÜKÜMETTE BİZİM HAKKIMIZI NEDEN VERMİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM OYSA HAKETMEDİĞİ HALDE KİMLERE NE HAKLAR VERİLDİ AMA GERÇEK HAK SAHİPLERİ YANİ EMEKLİLİKTEYAŞATAKILANLARI OYALAYIP DURUYORLAR BİLDİĞİNİZ ÜZERE HASAN SAĞLAM ARKADAŞIMIZ ÖLÜM ORUCUNDA ALLAH KORUSUN BİŞEY OLURSA BUNUN VEBALİNİ DÜŞÜNMÜYORLARMI ACABA BİDE BİZİM HAKKIMIZI VERMİYORLAR BİLMİYORLARMIKİ BU HAKSIZLIKTA TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI VARDIR BEN BU HAKSIZLIĞIN BİRANÖNCE SONLANDIRILMASINI DİLİYORUM SAYGILAR DİLİYORUM İYİ YAYINLAR
05.06.2013 / 11:10


YAZARLAR