Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi

Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi
2018 yılı Elektrik Tesisleri Proje Onay, Kabul ve Tutanak Onay işlemlerine ilişkin kurum/kuruluşların yetkilendirilmesi düzenlendi.
09.01.2018 / 20:49

Enerjimagazin-Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereği, 2018 yılı Elektrik Tesisleri Proje Onay, Kabul ve Tutanak Onay işlemlerine ilişkin kurum/kuruluşların yetkilendirilmesi düzenlendi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, 2018 yılına ait “Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri” yayınlandı.


Buna göre, elektrik tesislerinin proje onay, kabul ve tutanak onay işlemleri 01.01.2018–31.12.2018 (dahil) tarihleri arasında söz konusu Yetkilendirme Tablosuna göre yürütülecek.


Hazırlanan Elektrik Dağıtım Projeleri bir bütün olarak değerlendirilecek ve bir projede TEDAŞ ve EDAŞ yetkisi kapsamında bölümlerin olması durumunda, proje onay, tesis kabul ve tutanak onay işlemleri TEDAŞ tarafından yapılacak.


Bununla birlikte, söz konusu Yetkilendirme Tablosunun yürürlüğe girmesinden önce yürürlükte olan Yetkilendirme Tablosu (2017 yılı yetkilendirmeleri) kapsamında;


İlgili kurum/kuruluşlarca proje onayı yapılmış elektrik tesislerinin, kabul ve tutanak onay işleminde projeyi onaylayan kurum/kuruluş tarafından yapılacak.


Onaylanmak üzere ilgili kurum/kuruluşlara sunulmuş olan ancak; ilgili kurum/Kuruluşlar tarafından henüz onaylanmamış olan projeler ise yeni "Yetkilendirme Tablosu"nda belirtilen ilgili kurum ve kuruluşlarca yürütülecek.


DSİ, TSE, TEMSAN, TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, EDAŞ’lar, OSB ve İller Bankası arasındaki yetki paylaşımı aşağıdaki tablodaki gibi gerçekleşti:


Bu haber toplam 1765 defa okundu


YAZARLAR