Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Artı İki İstihdam Kampanyasına EPGİS'den Destek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Artı İki İstihdam Kampanyasına EPGİS'den Destek

Artı İki İstihdam Kampanyasına EPGİS'den Destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işsizliğin aşağıya çekilmesi için başlattığı "Artı iki istihdam" kampanyasına EPGİS'den destek geldi.
21.12.2017 / 10:17

Enerjimagazin-Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iş dünyasına yaptığı "Artı iki istihdam" çağrısına destek... EPGİS Başkanı Fesih Aktaş: "Atıl durumdaki 2 bin 600 istasyon, kilometre tahdidi kaldırılırsa, iki değil üç istihdam yapmaya hazır."


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işsizliğin aşağıya çekilmesi için başlattığı "Artı iki istihdam" kampanyasına EPGİS'den destek geldi. EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, ekonominin güçlenmesi ve işsizlik sorununun çözümü için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben şunları söyledi:


"Sayın Cumhurbaşkanım, biz EPGİS olarak üzerimize düşeni yapmaya, iki değil, üç istihdamla hazır olduğumuzu bildirmek istiyoruz. 2005 yılında yürürlüğe giren kanun, 2600’e yakın akaryakıt istasyonuna ayrı ayrı istenen kilometre tahdidi yüzünden sektörümüzün istihdam kapasitesini sınırlandırmıştı. Bu sınırlamanın aşılması durumunda Türkiye genelindeki istasyonlar, 8 bin 500 kişiyi işe almaya hazırdır. 2005 tarihli yasa, akaryakıt istasyonu olup LPG'si olmayan ya da LPG'si olup akaryakıtı olmayan istasyonların atıl kalmasına neden olmuştu. Bir torba yasaya eklenecek maddeyle bu sorunun çözülüp, sektörde istihdam artışının önünü açmak mümkündür."


EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, enerji çeşitliliğinin yaygınlaştığı günümüzde istasyonların artık "enerji ikmal istasyonu" olarak değerlendirilmesi gerektiğini de belirterek, "Akaryakıt ve LPG'nin yanı sıra elektrik, LNG ve CNG'nin de bulundurulması zorunluluğunu göz önüne aldığımızda, 2005 tarihli yasayla ilgili sıkıntının çözümü, istihdam sorununun çözülmesi için acil bir nitelik taşımaktadır" diye konuştu.


Bu haber toplam 1416 defa okundu


YAZARLAR