Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - İETT Duraklarına Güneş Enerji Sistemli Led Aydınlatma
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İETT Duraklarına Güneş Enerji Sistemli Led Aydınlatma

İETT Duraklarına Güneş Enerji Sistemli Led Aydınlatma
İstanbul genelinde bulunan otobüs duraklarına Güneş Enerji Sistemli LED aydınlatma sistemleri kurulmaya başlandı.
02.12.2017 / 12:04

Enerjimagazin-İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile İstanbul Enerji A.Ş. işbirliği ile İstanbul genelinde bulunan otobüs duraklarına Güneş Enerji Sistemli LED aydınlatma sistemleri kurulmaya başlandı. Bu aydınlatma sistemlerinde yüksek enerji tasarrufu sağlayan LED armatürler kullanıldı. Toplu ulaşımın ilk basamağı olan otobüs duraklarında yapılan aydınlatma çalışması ile duraklardaki güvenlik sorununa çözüm bulunarak vatandaşlara daha huzurlu bir ortam sağlanması amaçlanıyor.
İstanbul genelindeki 3.000 otobüs durağı LED aydınlatma ile daha modern bir görünüme kavuşurken; içlerinde konumu uygun olan 1.000 durakta enerjisini yenilenebilir kaynaklardan sağlayan Güneş Enerjili Sistemler kullanılacak.  Sistemler, aydınlatma kontrolü ile gün doğumu ve batımında otomatik devreye girerek; aynı zamanda enerji verimliliğine de katkıda bulunacak.  Güneş Enerjili LED Aydınlatma Sistemleri gün ışığından yararlanamadığı günlerde ise üç gün ek bir güce ihtiyaç duymadan İstanbullulara hizmet etmeye devam edecek.


Bu haber toplam 808 defa okundu


YAZARLAR