Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - VEDAŞ'tan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VEDAŞ'tan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı

VEDAŞ'tan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı
Daha önce Van, Bitlis ve Muş illerinde yapılan İSG çalıştayı bu kez Hakkari’de gerçekleşti.
29.11.2017 / 21:46

Enerjimagazin-Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) tarafından, “İş Sağlığı ve Güvenliği” kapsamında daha önce Van, Bitlis ve Muş illerinde yapılan İSG çalıştayı bu kez Hakkari’de gerçekleşti. VEDAŞ arıza bakım ve onarım ekiplerinin iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yazdığı, yönettiği ve oynadığı tiyatro oyunu da çalıştay kapsamında sahnelendi.


Çalıştaya ilişkin açıklamalarda bulunan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU aşağıdaki ifadeleri kullandı.


“Vücuttaki kılcal damarlar gibi yaygın bir ağ olan elektrik şebekelerinde görev yapan elektrik dağıtım sektörü çalışanları için İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG)  kuralları en önemli gündem maddesidir. Özellikle Şirketimizin hizmet verdiği zorlu coğrafyalarda ve çetin iklim koşullarında elektrik gibi tehlikeli bir meta üzerinde mesai yapmak bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Elektrik çarpılmaları, yüksekten düşme gibi risklerden çalışanlarımızı koruyabilmek adına İSG çalıştayımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. İSG Çalıştayının teması, çalışanlarımızda  İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda maksimum düzeyde farkındalık oluşturularak sıfır iş kazası hedefinin yakalanması yani kazasız bir çalışma hayatının sağlanmasıdır. Ayrıca ilgili elemanlarımızca da sıfır iş kazası hedefi için denetimlerimiz aralıksız sürdürülmektedir.


Daha önce Van, Bitlis ve Muş illerinde yaptığımız bugün de Hakkari’de gerçekleştirdiğimiz İSG çalıştayımızda arıza bakım ve onarım ekiplerimizin yazdığı, yönettiği ve oynadığı tiyatro oyunumuzu sahneledik. Arıza bakım ve onarım birimi çalışanlarının tamamının katılım sağladığı İSG çalıştayımızda sahnelenen oyun, elektrik dağıtım sektöründe iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda arıza bakım ve onarım ekiplerince yazılan, yönetilen ve oynanan ilk tiyatro gösterisi olması nedeniyle de ayrıca bir önem arz etmektedir. Tiyatro sahnesinde sahada yaşanan olayların canlandırılması, oyuncuların da yine ekip çalışanı olması İSG kurallarının çalışan nezdinde içselleştirilmesi açısından çok olumlu sonuçlarının olduğu Şirketimizce değerlendirilmektedir.


Sonuç olarak; İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sorumluluk en alt kademeden en üst kademeye kadar tüm çalışanların sürece etkin katılımı ve katkıda bulunması ile mümkün olacaktır. Bu bağlamda İSG çalıştayımızda elde edilen kazanımların kalıcı davranış haline dönüştürülmesi için sonraki süreçlerde de çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.”


Kazasız belasız bir çalışma hayatının yaşanması dileklerimizle Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.


Bu haber toplam 1291 defa okundu


YAZARLAR