Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hasan SAĞLAM'dan Sevindirici Haber Geldi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hasan SAĞLAM'dan Sevindirici Haber Geldi

Hasan SAĞLAM'dan Sevindirici Haber Geldi
Hasan SAĞLAM yaklaşık 72 saattir süren açlık grevine son verdi.
02.06.2013 / 16:43

Emeklilikte Yaş Mağduru Hasan SAĞLAM’dan beklenen sevindirici haber geldi. Hasan SAĞLAM yaklaşık 72 saattir süren açlık grevine son verdi.


Hasan SAĞLAM’ın açlık grevine son verdiği ile ilgili bizleri sevindiren haber oğlu Rıdvan SAĞLAM tarafından medya grubumuza iletildi. Rıdvan SAĞLAM babası ve ailesi adına açlık grevi süresince kendilerine verdiğimiz desteğe sonsuz teşekkür ettiğini ve desteklerimizle eylemin amacına ulaştığını bu nedenle de açlık grevi eylemine son verdiğini açıkladı.


Evli ve dört çocuk babası olan Hasan SAĞLAM'dan gelen mutlu haber bizim kadar, günlerdir büyük endişe ve merak içerisinde bekleyişlerini sürdüren başta ailesi ve aynı mağduriyeti yaşayan tüm arkadaşlarını da mutlu etti.


İzmir'den Misafiri Var


Hasan SAĞLAM'ın Açlık Grevine son verdiğinin duyulması ile birlikte telefonu hiç susmazken diğer yandan evi aynı mağduriyeti yaşayan arkadaşlarının ziyaretçi akınına uğradı. Bu ziyaretlerin en anlamlısı ise Hasan SAĞLAM'ın açlık grevini sona erdirmesinde büyük katkı sağlayan ve İzmir'den gelen Mehti BIKMAZ'ın ziyareti oldu. Hasan SAĞLAM kendisi ile yaptığımız telefon görüşmesinde eylemini sona ermesinde Emeklilikte Yaş Mağdurlarının mücadelesinde liderlik misyonunu da yüklenmiş olan Mehdi BIKMAZ'ın büyük katkı ve destek sunduğunu ve ziyaretinden sonsuz mutluluk duyduğunu birlikte yemek yediklerini kaydetti.
Enerjimagazin.com ailesi olarak Hasan SAĞLAM  ve arkadaşlarının verdikleri bu onurlu mücadeleye bir parça olsun katkımız olmuşsa ne mutlu bize. Tüm Emeklilikte Yaş Bekleyenlerin mücadelesinde sonuna kadar yanlarında olacağımızı bildirmek isteriz.


Hasan SAĞLAM ayrıca Facebook aracılığı ile açlık grevi eylemi boyunca kendisini destekleyenlere hitaben bir mesaj yayımladı. İşte o mesaj:


“MERHABA KARDEŞLERİM SAAT 22:30 İTİBARI İLE BAŞLADIĞIM ÖLÜM ORUCUMU SONLANDIRMIŞ BULUNMAKTAYIM, BİTİRMEME EN BÜYÜK SEBEP BAŞTA İZMİRLİ MEHTİ ABİM VE EYT Lİ ARKADAŞLARIM, HERGÜN HERSAAT ARAYAN HATİCE KARAYEL,MERAL KARADAĞ,FİLİZYEŞİLTAŞ SAYLAN, MÜYESER DENİZKUŞU, ALİ ÇANTA, SONER RÜSTEM,,,,, BİRDE (KANKAM),,,,,,,,, OKENDİNİ BİLİR.DÜN TELEFONLA ARAYARAK VE TV DE ADIMI ANARAK BANA DESTEK VEREN TAHA GERGERLİOĞLU HOCAM BUGÜNDE ARAYARAK BAKAN BEY SENİ ARAYACAK DEDİKTEN 30 DAKKA KADAR SONRA BAKAN FARUK ÇELİK BENİ ARADI KONUŞMASININ SAMİMİYETİNE İNANDIĞIMDAN HATTA BALIKESİRE BİR EYT Lİ KARDEŞİMİZİ ZİYARET EDECEĞİM HASANCIĞIM SANADA GELECEĞİM DEDİ BENİ ABİN SAYIYORSAN LAFLARIMA GÜVENİYORSAN BİTİR DEDİ EN KISA SÜREDE KAYSERİYEDE GELECEGİM DEDİ VE SONLANDIRDIM, KANIMCA MAKSAT HASIL OLMUŞTUR BAKANADA SÖYLEDİĞİM GİBİ HAKKIMIZ İADE EDİLMEZSE ÖLMEKTEN KAÇMAYACAĞIMI HATIRLATIRIM SON OLARAK EYT AİLEMİ ÜZDÜĞÜM İÇİN HERKESTEN TEK TEK ÖZÜR DİLERİM. EYT DENİZE DENİZİNE BİR DAMLA KATTIMSA NE MUTLU BANA”

Bu haber toplam 6778 defa okundu
YORUMLAR
orhan akyüz: 
"teşekkürler ama"
bu akp nin hiçbirşeyine güven olmaz, imralı ile görüşme yapan, 11yıldır emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gördüğü halde görmezden gelen, bedelli askerlik çıkmaz diyerek, zenginlerin partisini olduğunu söyleyip bedelli çıkaran, devletin bütün kurumlarını ele geçirip kendi şeriat düzenini planlayan, fethullahçılar ya da yobazlar bir şey vermez, eğer emeklilik açılacaksa MEMURA İŞÇİYE VE BAĞKURLUYUDA KAPSAMALI, çünkü yaşar okuyan iti BÜTÜN HERKESİ KAPSAYACAK YAŞ ÇIKARDI, bu memleket işçilerden oluşmuyor, adam gibi primi tam, hizmeti tam herkese açılmalı, veya bir kereye mahsus diye açılmalı, ramazan gelmeden açın, yoksa ramazan rakı içecem açılmazsa, bol bol akp kühür edeceğim, müslümansalar ıspatlasınlar, camiye gitmekle müslüman olunmuyor, mali dengesini aktüel yapınızı iktirmeyin. 2014ü zor görürsünüz, millet aç, suriyeli itlere gösterdiğin sevgi şevkati, maddi manevi değeri kendi vatandaşına göster, hak almak için, pkk lı, suriyeli,dergahçı bir şerefszimi olalım, elimize silahmı alalım oruspunun doğurdukları, bu eylem kısa sürmüştür, ve şahıs kandırılmıştır, benim bir yılım kaldı siz düşünün
04.06.2013 / 21:59
BEYTULLAH ACAR: 
"teşekkür"
Allah sizden razı olsun.bende yaşa takılan birisiyim.sesimizi para versek bu kadar duyuramayız.bizler ay sonunu zor getiren işçileriz.yaşa takıldık birde beklerken her ay 2 tl maaşımız düşüyor.2008 de çıktı kanun 2013 e kadar 5 yıl daha üç yıl bekliyeceğim.9 yıl 2 tl maaşım düşecek.9x12=108 ay eder 108x2 tl=216 tl devlet benim paramı çaldı.1000 tl alacak iken ben 784 tl maaş la emekliolacağım 3 yıl sonra.yazık değil mi bize devlet vatandaşına böyle yaparmı.haram olsun.bunu da gündeme getiriniz...kolay gelsin.
04.06.2013 / 00:20


YAZARLAR