Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Aksa Enerji’nin Madagaskar Enerji Santrali’nin Resmi Açılışı Gerçekleştirildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aksa Enerji’nin Madagaskar Enerji Santrali’nin Resmi Açılışı Gerçekleştirildi

Aksa Enerji’nin Madagaskar Enerji Santrali’nin Resmi Açılışı Gerçekleştirildi
Aksa Enerji’ye ait Madagaskar Enerji Santrali’nin resmi açılışı gerçekleştirildi.
13.11.2017 / 09:46

Enerjimagazin-Eylül ayında ticari faaliyetine başlayan Aksa Enerji’ye ait Madagaskar Enerji Santrali’nin resmi açılışı gerçekleştirildi.


Madagaskar Cumhurbaşkanı Hery Rajaonarimampianina’nın da katıldığı açılış töreninde konuşan Aksa Enerji Enerji Grup Başkanı, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Uygun, Madagaskar’daki ilk ve tek doğrudan Türk yatırımı olan 66 MW gücündeki santralin inşaatını 7 ay gibi kısa bir sürede Madagaskarlıların hizmetine sundukları için gurur duyduklarını belirtirken, bunun daha köklü uzun vadeli bir iş birlikteliğinin ilk ürünü olduğunu, yeni yatırımlarla bu iş birlikteliğinin daha ilerilere taşınacağına olan inancını aktardı.


Madagaskar’daki HFO Santrali, Türk özel sektörünün Madagaskar’daki ilk enerji yatırımı olarak ön plana çıkıyor. Madagaskar’ın yüzde 34’ünün enerji ihtiyacını karşılaması beklenen santral, başkent Antananarivo’nun da en büyük santrallerinden birisi konumunda bulunuyor.


Bu haber toplam 711 defa okundu


YAZARLAR