Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Güneş, Bereket İle ‘Parla’yacak
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Güneş, Bereket İle ‘Parla’yacak

Güneş, Bereket İle ‘Parla’yacak
Parla güneş panelleri, EMO'nun düzenlediği ‘’9.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Zirvesi’’ nde boy gösterdi.
04.11.2017 / 12:52

Enerjimagazin-Bereket Enerji Üretim A.Ş. imal ettiği Parla güneş panelleri, Elektrik Mühendisleri Odası’nın (EMO) düzenlediği ‘’9.Yenilenebilir Enerji Kaynakları Zirvesi’’ nde boy gösterdi.


Antalya’da gerçekleştirilen ve 3 gün devam zirveye ‘’Güneş, Bereket ile ‘parla’ yacak’’ sloganıyla katılan Bereket Enerji’nin standı, güneş enerjisi yatırımcılarının ilgi odağı oldu. Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder ve Antalya Şube Başkanı İlhan Metin ile yöneticiler, Bereket Enerji’nin standını ziyaret ederek şirketin çalışmaları hakkında bilgi aldı. EMO Başkanı Önder, Bereket Enerji’nin panel üretim kapasitesini 150 megawatt’dan 500 megawatt’a çıkaracağını ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hücre üretimine başlayacağını basından öğrendiklerini belirterek, ‘’Bereket Grubu, enerji sektörünün önemli bir oyuncusu ve yenilenebilir enerjide oyun kurucusu konumunda. Kamu ve özel kurumlar son dönemde güneş enerjisi yatırımlarına yöneldi. Bu nedenle yeni santrallerin kurulumunda yerli panellerin kullanılması büyük önem taşımakta. Bu kapasiteyi karşılamaya yönelik yatırımlarından dolayı Bereket Enerji’yi kutluyoruz’’ dedi.


Bereket Enerji Güneş Grubu tedarik ve lojistik Yönetmeni Gamze Akgün ile panel satış sorumlusu Sedat Avcı, standa ziyarete gelen akademisyen, elektrik mühendisi ve güneş yatırımcısı ve girişimcilere, çalışmalar ve santral kurulumlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.


Bu haber toplam 1366 defa okundu


YAZARLAR