Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPGİS'ten Yerli Otomobile Dev Destek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPGİS'ten Yerli Otomobile Dev Destek

EPGİS'ten Yerli Otomobile Dev Destek
EPGİS, üretilecek yerli otomobilden üyeleriyle birlikte 1000 adet almaya karar verdiklerini açıkladı.
11.11.2017 / 11:16

Enerjimagazin-Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu" tarafından üretilecek yerli otomobilden üyeleriyle birlikte 1000 adet almaya karar verdiklerini açıkladı.


EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, yaptığı açıklamada, ticari satışı dört yıl içinde başlayacak "Türkiye'nin otomobili projesi"ne inandıklarını ve ilk müşterilerinden biri olmak için başvuru yapacaklarını belirtti. Aktaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk araca talip olarak başlattığı rüzgara sendika olarak biz de destek vermeye karar verdik. Üyelerimizle ilk etapta bin adetlik siparişte bulunacağız. Daha sonra bu sayı artacaktır” dedi.


Aktaş, yerli sanayinin Türkiye'nin otomotiv markasını üretebilecek birikim ve teknolojiye hazır olduğunu belirterek, "İstasyonlarda kendi milli markamıza hizmet vermekten apayrı bir onur duyacağız" diye konuştu. "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu" tarafından üretilecek yerli otomobilin prototipinin 2019'da tamamlaması ve 2021'de de satışa sunulması planlanıyor.


Bu haber toplam 1345 defa okundu


YAZARLAR