Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Hasan Sağlam’ı Duyan Var mı?
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hasan Sağlam’ı Duyan Var mı?

Hasan Sağlam’ı Duyan Var mı?
Hasan Sağlam’ı Duyan Var mı? Hasan SAĞLAM 40 saati geride bıraktı.
31.05.2013 / 20:48


Enerjimagazin-Hasan Sağlam’ı Duyan Var mı? Hasan SAĞLAM 40 saati geride bıraktı.


Emeklilikte Yaş Mağduru Hasan SAĞLAM önceki gün Kayseri’deki evinde açlık grevine başladığını duyurmuştu. Hasan SAĞLAM’ın açlık grevine başladığının duyulmasının ardından ailesi, yakın çevresi ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar Facebook grubu üyeleri arkadaşlarını bu kararından vazgeçirebilmek için yoğun çaba sarfettiler ama başarılı olamadılar.


Eylemini kararlı bir şekilde devam ettiren Hasan SAĞLAM’ı dün ve bugün telefonla aradık. Dün sağlık durumu ve morali oldukça iyi olan Hasan SAĞLAM’ın bugün ise bitkin olduğu ve ellerine titremeler olduğunu öğrendik.


Telefonla görüştüğümüz Hasan SAĞLAM’ın oğlu Rıdvan SAĞLAM’ın verdiği bilgilere göre zaman zaman ellerinde titreme oluyor ve oldukça bitkin.

Bu arada aldığımız bilgiye göre Hasan SAĞLAM’ı Muhammed Taha GERGERLİOĞLU’nun aradı ve konuyu Başbakan’a ileteceğini söyledi.


Ailesi Hükümet ve Valilik’ten kimsenin ilgilenmemesine ise tepkili. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Facebook grubundan arkadaşları ise bu akşam veya yarın akşam iş çıkışı Hasan SAĞLAM’ı evinde ziyaret edecekler.


Valilik: Kayseri’de Böyle Bir Eylem Yok


Kayseri Valiliği ile biraz önce yaptığımız görüşmede Kayseri’de böyle bir eylemin söz konusu olmadığını olsaydı mutlaka duymuş olmaları gerektiği, daha önce konu ile ilgili yapmış olduğumuz haberde yer alan resimlere bakıldığında resimlerin İzmir’de çekildiğini ve orada bu eylemin yapılma ihtimalinin olduğu belirtildi. Güler misiniz, ağlar mısınız ? Israrımız ve Hasan SAĞLAM’ın ev adresini kendilerine iletmemiz üzerine konuyu Sayın Vali’ye ileteceklerini ve Hasan SAĞLAM ile ilgileneceklerini söylediler. Biz de konunun takipçisi olacağımızı belirttik.


Haberimiz Ses Getirdi. Hasan SAĞLAM'ı Duymaya Başladılar.


Haberimizi yayınladıktan hemen sonra Kayseri Valisi'nin Kayseri'ye henüz yeni atandığı bu nedenle eşyalarını taşımak üzere il dışında olduğu Konu ile ilgili sosyal politikalar il müdürünü görevlendiği bildirildi. İl Sağlık Müdürü de Hasan SAĞLAM'ın ailesini arayarak durumu hakkında bilgi aldı. Ayrıca emniyet güçleri de şu saatlerde Hasan SAĞLAM'ı eyleminden vazgeçirebilmek için yoğun bir şekilde ikna çabalarını sürdürüyorlar. Yarın Valilik ve Sağlık görevlilerinin Hasan SAĞLAM'ı ziyaret etmeleri bekleniyor.Haberimizin ardından gelişen olaylar üzerine Hasan SAĞLAM oğlu Rıdvan SAĞLAM aracılığı ile Facebook’ tan bir mesaj yayınladı.


İşte Hasan SAĞLAM'ın Mesajı:


“Abilerim ben Rıdvan 2 saat önce polisler evimize geldi valilik göndermiş enerji medya (ENERJİMAGAZİN) aracılığıyla valilik harekete gecmiş, polisler babamla 2 saat konuştular 5 grubu ben gösterdim valilik görün demiş grubu, facedeki grubu bizzat gördüler tutanak tuttular, aile ve sosyal politikalar bakanının emriyle kayseri il sosyal hizmetler müdürü bizi aradı evimize geleceklermiş, bakan ve başbakan dahil olaydan haberdarmış şimdilik durum bu birde 112 bu akşamdan itibaren babam için tetikteymiş yarın eve geldiğinde kapıyı babam acmazsa savcılıktan emir cıkmış kapımızı kıracaklarmış babamın durumu halen iyi cok şükür sizi bilgilendirmemi istedi iyi akşamlar.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmede de konudan Bakan Çelik’in haberdar olduğu ve çok üzgün olduğu öğrenildi. Bakanlıktan Konu ile ilgili açıklama bekliyoruz.


Bu haber toplam 8777 defa okundu
YORUMLAR
musa arık: 
"geçmiş olsun"
tarsuslu fırıncı veysel amcanın oglu isen bende senin kursdan arkadaşın musa arıkım telefon no 05395913321 raarsan görüşelim selamün aleyküm
22.11.2013 / 10:35
birol tuncer: 
"allahı olmayandan medet umulmaz"
hasan kardeşimizin bu raddeye gelmesine üzülmekle bu hükümetin vicdan yoksunu islamla bağdaşmayan adaletsiz yönetimi bizlerin maduriyetine çağre ufak bir adım atacaklarını sanmıyorum iktidarın önemli olan kendi yandaşları aileleri millet değil
01.06.2013 / 23:06
sadullah.ö: 
"çok yaşa eyt"
böyle devlet yöneticiliği olmaz arkadaşlar. bebek katili öcalan açlık grevine başlasaydı başbakan hemen 1 heyet görevlendirir gidin ilgilenin talepleri neymiş öğrenin derdi bizler kimiz ki ama sabır edelim şevkimizi kırmayalım arkadaşlar sesimizi duyurmaya devam edelim arkadaşımıza destek olalım artık türk toplumu ve vatandaşaları koyun değiliz, gasp edilen hakkımızı istiyoruz sadaka değil yaşım 48 devlet benim sırtımdan 3 yıldır 65.000 tl vurgun yaptı aliem perişan utanın bakan ve mv. bütün siyası parti gnl başkanları utanın bizlerin prim ve vergileriyle bu devletin başındasınız. sabır allahım sabır
01.06.2013 / 13:26
kadriye çilingir: 
""
valilik hem ilgisiz hemde duyarsız. ben şahsen aradım. konuyu özel kalem müdürüne ileteceklerini ve hatta polisi neden aramıyorsunuz dendi. biz bu kardeşimize bişe olursa seçimlerde hesabını sorarız. hükümet okusun bunları.
31.05.2013 / 23:21
eyt halil ünsalan: 
"sei yüreği oldular"
Hasan kardeşimiz yorgun konuşmuyor yazmıyor ama oğlu aslan rıdvan ve enerjimagazin hasan kardeşimizin sesi yüreği oldular sesini tüm Türkiye ye duyurdular. Gözlerinden öpüyoruz rıdvan. Teşekkürler enerjimagazin.com
31.05.2013 / 22:52
akif haktanır: 
"enerjimagazin"
Hasan kardeşimizin yanına gelen polisler WWW.ENERJİMAGAZİN.COM daki haber üzerine oraya gelmişler. Oğlu öyle diyor. Teşekkürler enerjimagazin ailesine umut oldunuz. inşallah eylemine son verir. Hasan kardeşim artık sesini herkes duydu son ver şu eyleme Allah aşkına
31.05.2013 / 21:35
güler kurt: 
"ölüm orucu"
Lütfen birileri duysun artık yeter..illede birisinin ölmesini mi bekliyorlar..
31.05.2013 / 21:26
ali gül: 
"teşekkürler"
Enerjimagazin ve Enformasyonmedya bu işin lokomotifi oldular. İlk haberleri siz yaptınız valiliğin, bakanlığın ve diğer medya kuruluşlarının dikkatini çekmeyi başardınız. aile ile yakından ilgilendiniz aradınız sordunuz. Allah rağzı olsun, Helal olsun diyorum. Ricamız şudur. Lütfen bu mücadelede sonuç alıncaya kadar bu desteğinizi sürdürün.
31.05.2013 / 20:56
can kara: 
"DAVET"
09.06.2013 ANKARA "EYT" BASIN AÇIKLAMASI KARARI . . . . D U Y U R U ! . . . SAYGIDEĞER EMEKLİLİKTE "YAŞ"A TAKILANLAR; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde, 09 HAZİRAN 2013 Pazar günü, Saat: 14:00 de.ANKARA "EYT" BASIN AÇIKLAMASI yapma, kararını almış bulunmaktayız. ... Eylemimiz; yine sanatsal, temsili cenaze namazı kılınarak, basına ve konuklara; eylemin amacı, Emeklilikte "Yaş"a Takılanlar kimlerdir, Kimler "yaş"a takılmıştır. 1999 da, çıkartılan yasa ile, emeklilik hayali kuranlar, mağdur edilmiştir. Bu yasa ile toplum vicdanı yara almıştır. Ayrıca, kendi içinde dahi adil olmayan, insan haklarına aykırı, eşitlik ve adalet kavramlarını da, güveni zedeleyen, yasanın uygulanması sonucu mağduriyetler doğmuştur/doğacaktır. Kazanılmış haklara karşı, aleyhte yasalar çıkarılıp, geriye işletilmesi sonucu; Devlete olan güven zedelenmiştir. Hükümet yetkililerine; Devletin itibarını sağlamak ve haklarımızın iadesini, yasanın çıktığı günden önce, yürürlükte olan "Akit"leştiğimiz yasanın getirilmesini. Talep ediyoruz. İşte, bu çağrılarımızı yenilemek ve bir daha sesimizi komuoyuna, yetkililere duyurmak için; 09 HAZİRAN 2013 Pazar günü, Saat: 14:00 de. Yasal izinler alınmış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde, toplanıyoruz. İnşaallah, bu, son eylem kararımız olur. Bir daha ki, buluşmamızı kutlama için yaparız. Allah, Gazamızı hayırlı uğurlu eğlesin. Not: İSTANBUL-İZMİR-GİRESUN-ORDU-SAMSUNDAN OTOBÜS KALDIRILACAKTIR. https://www.facebook.com/groups/142419432586917/ https://www.facebook.com/groups/emekliyt/ http://twitturk.com/groups/view_group/342/emekllkteyasatakilanlar
31.05.2013 / 20:03
cenk gönenç: 
"onurlu hareketinden dolayı teşeküler"
insanların gerçekten mağduriyetleri çok büyük devlet e karşı bizler sorumluluklarımızı tamamen yerine getirmiş bireyler olarak öyle bir konumdayızki şu an bu ifade edilemez bir şaresizlik ,mahrumiyetin toplumsal depremini yaşamaktyayız bu ailesel bir çöküntüye doğru adım adım ilerlemekte ve geleceğimizi mahfetmekte işte sonuçları yukarıdaki arkadaşımızın eylemindende görülmeye başlandı hareket bir çaresizliğin su üstüne çıkmış hali eğer devletimiz devletse hak kavramı bu ülkede kalmışsa sorunun çözüme en yakın zamanda kavuşturulması gerkmektedir ssk nın kara deliklerini biz açmadık bizim devlete ödediğimiz paralarla şu an bir emekli maaaşını almakta ama biz alamamaktayız bu hakmı sizce
31.05.2013 / 19:10
RUHİSEVİM: 
"HASAN SAGLAM"
HÜKÜMETİN GÖZLERİ KÖR KULAGI SAGIR OLDU BİZLERİ YİLLARCA GÖRMEMEZLİKTEN GELDİKLERİ GİBİ HASAN SAGLAMI DA GÖRMEMEZLIKTEN GELİYRLR HASAN SAGLAMA BİRSEY OLURSA BUNUN SORUMLUSU DEVLET OLACAKTİR
31.05.2013 / 18:12


YAZARLAR