Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÇEDAŞ Hizmet Kalitesini Dünya Standartlarının Üzerine Taşımaya Kararlı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇEDAŞ Hizmet Kalitesini Dünya Standartlarının Üzerine Taşımaya Kararlı

ÇEDAŞ Hizmet Kalitesini Dünya Standartlarının Üzerine Taşımaya Kararlı
ÇEDAŞ, hizmet kalitesini dünya standartlarının da üzerine taşıma hedefiyle bir ilke daha imza atarak ‘Enerji Masası’nı kurdu.
03.11.2017 / 19:00

Enerjimagazin-Hizmetlerinin odağına müşteri memnuniyetini koyan ÇEDAŞ, abonelerinin talep ve şikâyetlerine çok daha hızlı yanıt vermek amacıyla ‘Enerji Masası’ kurdu. Genel müdürlük binasının girişinde oluşturulan Enerji Masası’nda ana hedef; ‘tüketicileri dinlemek, anlamak ve sorunlarına çözüm üretmek’.


Enerji Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan müşteri memnuniyeti anket çalışmasında ‘tüketicilerin sorunlarına en hızlı yanıt veren şirket unvanına sahip olan’ Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) hizmet kalitesini dünya standartlarının da üzerine taşıma hedefiyle bir ilke daha imza attı. Alo 186 Enerji Danışma Hattı’nın yanı sıra iletişim kanallarını genişletmek amacıyla bir süre önce 0 552 186 0 186 numaralı WhatsApp Destek Hattı’nı hizmete sunarak ulaşılabilirlik adına önemli bir adım atan ÇEDAŞ, abonelerinin talep ve şikâyetlerine çok daha hızlı yanıt vermek amacıyla birebir iletişim imkânı sunan ‘Enerji Masası’ kurdu. Genel Müdürlük binasının girişinde hizmet veren Enerji Masası’nda, ‘tüketicileri dinlemek, anlamak ve sorunlarına çok daha hızlı çözüm üretmek’ hedefleniyor.


KOORDİNASYON VE DANIŞMA BİRİMİ OLARAK FAALİYET GÖSTERECEK


ÇEDAŞ’ın kapılarını açtığı Enerji Masası, abonelerin talep, şikâyet ile önerilerinin ilk karşılandığı, bunların ilgili birimlere aktarıldığı bir koordinasyon ve danışma birimi olarak faaliyet gösterecek. Enerji Masası’na yapılan başvuruların takip edilerek abonelere sonuçları hakkında geri dönüş yapılacağını dile getiren ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Söz konusu Enerji Masası, Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nün alt birimi olarak faaliyet gösterecek. Modern dünyada günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olan ve insan hayatına birebir dokunan elektriğin abonelere ulaştırılması konusunda hizmeti verirken hedefimiz, 7/24 kesintisiz enerji sağlamak ve bu sırada da ulaşılır olmak. Tüketicilerimizin sorunlarını çok daha hızlı çözmek amacıyla oluşturduğumuz Enerji Masası’nın kalitemizi çok daha yukarılara taşıyacağına eminiz” değerlendirmesinde bulundu.


TEK BİR NOKTADAN TAKİP MÜMKÜN


Enerji Masası ile müşterilerin abonelik, sayaç işlemleri, yatırım talepleri, kayıp-kaçak, enerji müsaadesi, proje onayı gibi talepleri tek bir noktadan takip edilecek, talep ve şikâyetlerin ilgili birimlerle koordinasyonu sağlanacak. Ayrıca talep ve şikâyeti için nereye gideceği konusunda bilgisi olmayan müşteriler burada karşılanarak zaman kaybetmeleri engellenecek. Diğer yandan birimlerdeki personellerin de müşterilerle ilgilenmesi sırasında oluşan iş akışındaki yavaşlamanın önüne geçilecek.


ALO 186 ÇAĞRI MERKEZİNDEN DÖNÜŞ YAPILACAK


ÇEDAŞ’ın devreye aldığı Enerji Masası, ortalama 11 saniye gibi kısa bir sürede çağrıları yanıtlayan Alo 186 Çağrı Merkezi ile de koordineli çalışacak. Enerji Masası’na başvuran abonelerin işlemleri ile ilgili dönüşler Çağrı Merkezi üzerinden yapılacak. Öte yandan EPDK tarafından belirlenen ‘Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına ilişkin Usul ve Esaslar’ kapsamında belirtilen hedef oranların da üzerine çıkan ÇEDAŞ’a 2017 Eylül ayına kadar gelen toplam çağrı 400 bine ulaştı. Çağrı merkezinde ulaşılabilirlik oranı yüzde 99.72 seviyesine çıkan ÇEDAŞ, ayda ortalama 40 bin çağrı karşılıyor. Ancak zaman zaman olağanüstü durumlarda bu rakam artabiliyor. Nitekim hizmet bölgesinde 23 Nisan 2017 tarihinde yaşanan doğal afet niteliğindeki olumsuz hava koşulları ve şiddetli rüzgâr nedeniyle bir günde gelen yaklaşık 20 bin çağrıyı alan ÇEDAŞ’ın çağrı merkezi herhangi bir sorun yaşanmadan tüm çağrıları karşılama başarısını gösterdi.


Bu haber toplam 1667 defa okundu


YAZARLAR