Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Mithat Cansız, MİGEM Genel Müdürlüğü’ne Asaleten Atandı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mithat Cansız, MİGEM Genel Müdürlüğü’ne Asaleten Atandı

Mithat Cansız, MİGEM Genel Müdürlüğü’ne Asaleten Atandı
Mithat Cansız, Maden İşleri Genel Müdürlüğü’ne(MİGEM) asaleten atandı.
18.10.2017 / 09:09

Enerjimagazin- Mithat Cansız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü’ne(MİGEM) asaleten atandı.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının söz konusu atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, Ocak ayından bu yana Maden İşleri Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten CANSIZ, 1’inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli bu göreve asaleten atandı.


Mithat Cansız Kimdir?


Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile İşletme Bölümlerinden (Çift Anadal) 1998 yılında mezun olmuştur. Lisans üstü eğitimini, 2003 yılında Münih Üniversitesi Uluslararası İşletme (MBA) bölümünde tamamlamıştır. 2001-2003 yılları arasında Siemens AG Finansal Kontrol Bölümünde Finansal Kontrol Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, Türkiye’de yoğun olarak faaliyetlerini sürdüren bir Türk-Alman ortaklığı alt yapı firmasında 2004-2007 yılları arasında İş Geliştirme ve Dış İlişkiler Müdürü olarak görev almıştır. 2007-2010 yılları arasında Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı bünyesinde Baş Proje Direktörlüğü pozisyonunda çalışma hayatını sürdürmüştür. Bu görevi esnasında özellikle enerji projeleri ve Kamu-Özel işbirliği (PPP) projelerinin değerlendirilmesi ve analiz edilmesi, adı geçen projelerin yerli ve uluslararası yatırımcılara sunulması ve bu bağlamda ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli işbirliği ile etkin koordinasyonun sağlanması noktasında önemli katkılarda bulunmuştur. 25 Şubat 2010 tarihi itibariyle TPIC Yönetim Kurulu Üyeliğine, 17 Mart 2010 tarihinde TPIC Genel Müdürlüğü görevi ve TPIC Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır. 20.01.2016 tarihinden itibaren TP Petrol Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yerine getirmektedir.

Bu görevlerinin yanısıra ülkemizi uluslararası iş arenasında temsil eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde yer alan Türkiye-Brezilya İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye-Kolombiya İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve son olarak Türkiye-Irak İş Konseyinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

22 Aralık 2016 tarihinde Enerji Bakanlığı Müşavirliği görevine getirildikten sonra, 02 Ocak 2017 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. İleri derecede İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça bilmekte olana Mithat CANSIZ, evli ve bir çocuk babasıdır.


Bu haber toplam 2880 defa okundu


YAZARLAR