Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ÖİB, Manyas HES İçin Yeniden İhaleye Çıktı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÖİB, Manyas HES İçin Yeniden İhaleye Çıktı

ÖİB, Manyas HES İçin Yeniden İhaleye Çıktı
ÖİB, özelleştirme ihalesi yarım kalan Manyas HES için yeniden ihaleye çıktı.
10.10.2017 / 09:38

Enerjimagazin-Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), EÜAŞ’a ait Manyas Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesi için yeniden ihaleye çıktı.


Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Balıkesir'in Manyas ilçesi Hacı Osman mevkiinde, Kocaçay üzerinde kurulu bulunan ve 20,25 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 444. Balıkesir'in ise 20. büyük enerji santrali konumundaki Manyas hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi, ihalede yeterli rakama ulaşılamadığından dolayı tamamlanamamıştı.


ÖİB, Manyas HES için yeniden ihaleye çıktı. ÖİB’nin söz konusu ihale duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, EÜAŞ’a ait Manyas Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


İhale ön yeterlilik için son başvuru tarihi 13.11.2017, Geçici Teminat Tutarı 5 Milyon TL ve İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dökümanı Bedeli 10 Bin TL olacak.


İhale, kapalı zarf içerisinde birden fazla teklif sahibinden teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.


İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. Gerçek kişiler ve yatırım fonları, en az bir tüzel kişinin bulunduğu Ortak Girişim Grubunda üye olarak yer alabilecek.


Katılımcıların, önyeterlilik başvurusunda bulunabilmek ve ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ile tekliflerini İhale Şartnamesi’nde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayıp; “EÜAŞ’A AİT MANYAS HİDROELEKTRİK SANTRALİNİN İHALESİNE İLİŞKİN TEKLİF - GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı zarf içerisinde ÖİB’ye en geç önyeterlilik ve son teklif verme tarihi olan 13.11.2017 saat 17:00’ye kadar elden teslim etmeleri gerekmektedir. Önyeterlilik ve son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare’ye verilecek belgeler ve teklifler değerlendirmeye alınmayacak.Bu haber toplam 2214 defa okundu


YAZARLAR