Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Biyoenerji Buluşmalarının İkincisi İzmir'de Gerçekleşecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Biyoenerji Buluşmalarının İkincisi İzmir'de Gerçekleşecek

Biyoenerji Buluşmalarının İkincisi İzmir'de Gerçekleşecek
"Kompost’tan Gübreye; Endüstriyel kompost üretiminde yenileşimci yaklaşımlar” konulu seminer, 26 Eylül’de İzmir’de gerçekleştirilecek.
22.09.2017 / 11:49

Enerjimagazin-Biyoenerji Buluşmalarının ikincisi olan  “Kompost’tan Gübreye; Endüstriyel kompost üretiminde yenileşimci yaklaşımlar” konulu seminer, 26 Eylül’de İzmir’de gerçekleştirilecek.


Ormansal atıklar, tarımsal atıklar, hayvansal atıklar, evsel atıklar gibi biyokütle ürünlerinden benzeri atıklardan oluşan biyokütle ürünlerinden ve biyolojik tarım ürünlerinden başta katı (kompost, gübre, vb.), sıvı (biyodizel, biyoetanol vb.), gaz yakıt (biyogaz, syngaz, leangaz, fakirgaz vb.) üretimi ve elektrik üretimi ve bu üretimi yapacak olan tesislerin (biyogaz tesisi, yakma, piroliz, gazlaştırma tesisi vb.) projelendirilmesini, mühendisliğini, danışmanlığını ve üretimini yapan, bu konularda araştırma yapan ve bu tür yatırımların finansal fizibilite faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar  yapan  kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulan Biyoenerji Derneği, tarafından organize edilen Biyoenerji Buluşmalarının ikincisi olan  “Kompost’tan Gübreye; Endüstriyel kompost üretiminde yenileşimci yaklaşımlar” konulu seminer bu kez İzmir’de gerçekleştirilecek.Seminer, 26.09.2017 Salı günü saat 14.00’te İzmir Ticaret Odası 7. Kat Meclis Toplantı Salonunda yapılacak. Seminere Halil Tolga İlçin’de konuşmacı olarak katılacak.


Endüstriyel organik katı atıkların geri kazanımı ve yeni kompost teknolojileri aktarılacağı seminere, atıksu arıtma arıtma ve biyogaz tesisi işletmecileri ile birlikte sektör yetkilileri ve resmi kuruluşların da katılımı bekleniyor. Biyoenerji Buluşmalarının ilki geçtiğimiz Temmuz ayında İstanbul’da gerçekleşmişti.
Bu haber toplam 1316 defa okundu


YAZARLAR