Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ, Trabzon'da Trafoları Yeniliyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ, Trabzon'da Trafoları Yeniliyor

Çoruh EDAŞ, Trabzon'da Trafoları Yeniliyor
Çoruh EDAŞ, Trabzon'da tesis yenileme ve kapasite artışı çalışmaları aralıksız sürüyor.
19.09.2017 / 18:30

Enerjimagazin-Çoruh EDAŞ (Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.) Trabzon İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tesis yenileme ve kapasite artışı çalışmaları aralıksız sürüyor.  Çalışmalar kapsamında Gökçeköy Mahallesi’nde gerilim sorunu olan bölgeye ek trafo yapılarak sorun çözüldü. Kasımağzı ve Dorukkiriş Mahallelerinde ise trafo güçleri artırılıyor, ilave enerji nakil hatları yapılıyor ve ek tesislerle yeni abonelik taleplerine de hızlıca yanıt veriliyor.


Çoruh EDAŞ (Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.) Trabzon İl Müdürlüğü, Şalpazarı ilçesi yatırım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Güdün Mahallesi 1 No’lu trafo bölgesi ve ilave trafo bölgesi ile Kasımağzı Mahallesi 1 No’lu trafo bölgesinde tesisler yenileniyor ve kapasite artışı için trafo güçleri artırılıyor. Çalışmalarda mukavemeti yüksek galvaniz demir kullanılırken, izoleli iletkenler çekiliyor. 


Dorukkiriş Mahallesi’nde kısmi yenileme faaliyetleri yürütülürken, Gökçeköy Mahallesi’nde gerilim düşümü sorunu yaşanan bölgede ilave enerji nakil hattı ve trafo yapılarak sorunlar çözüme kavuşturuldu. Ayrıca Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürlüğü, küçük ek tesisler kapsamında yeni abonelik taleplerine de cevap vererek hızla ilave tesisler yapıyor. Çoruh EDAŞ, 2018 yılı ve sonrasında da bölgede yatırım programlarına devam edecek.


Bu haber toplam 989 defa okundu


YAZARLAR