Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Fırat EDAŞ'tan Malatya'ya 1,6 Milyon TL Yatırım
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Fırat EDAŞ'tan Malatya'ya 1,6 Milyon TL Yatırım

Fırat EDAŞ'tan Malatya'ya 1,6 Milyon TL Yatırım
Malatya'da 30 sokakta yapılan yenileme çalışmaları için yaklaşık 1,6 milyon TL’lik yatırım yapılacak.
16.09.2017 / 11:50

Enerjimagazin-Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, elektrik tüketicilerine kaliteli ve sürekli enerjiyi sağlayabilmek adına yaptığı yenileme ve yatırım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Çöşnük Mahallesi’nden Fırat Mahallesi’ne kadar 30 sokakta yapılan çalışmalar için yaklaşık 1,6 milyon TL’lik yatırım yapılacak.
Fırat EDAŞ İl Müdürlüğü’nün Malatya merkez ve civar mahallelerde kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak adına yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda ekonomik ömrünü doldurmuş eski şebekelerin değişimi, yeni açılan yollara aydınlatma tesis edilmesi ve havai hatları yer altına alma çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ, Eylül ayı sonunda tamamlanması planlanan çalışmalar için yaklaşık 1,6 milyon TL yatırım yapılacağını bildirdi.
30 sokağın enerjisi yenileniyorÇöşnük Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Roka Sokak’tan başlayan ve Fırat Mahallesi’ne doğru devam eden yatırım çalışması kapsamında toplam 30 sokakta havai hatların yer altına alınması ve yeni aydınlatma tesisi çalışmaları sürüyor. Söz konusu sokaklara yaklaşık 2,1 km orta gerilim şebekesi, 8,2 km alçak gerilim şebekesi, 4,6 km yeraltı aydınlatma tesisi şebekesi, 80 adet saha dağıtım kutusu ile 154 adet yeni aydınlatma direği tesis edilmesi planlanıyor.


Bu haber toplam 1540 defa okundu


YAZARLAR