Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dinar 2 HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Ergök-Süper Elektrik OGG Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dinar 2 HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Ergök-Süper Elektrik OGG Oldu

Dinar 2 HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Ergök-Süper Elektrik OGG Oldu
EÜAŞ'a ait Dinar 2 HES Özelleştirme ihalesinin galibi Ergök İnşaat Madencilik - Süper Elektrik Üretim AŞ ortak girişim grubu verdi.
12.09.2017 / 00:33

Enerjimagazin-Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Dinar 2 Hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 10 milyon 568 bin lira ile Ergök İnşaat Madencilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. - Süper Elektrik Üretim AŞ ortak girişim grubu verdi.

Afyonkarahisar'da bulunan 3 MWe Kurulu gücü ile Türkiye'nin 1066. Afyonkarahisar'ın ise 6. büyük enerji santrali konumunda olan Dinar 2 HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi
gerçekleşti.


Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın yaptığı ihaleye, “Karaca Hes Enerji Üretim A, Re-Ha İnşaat Madencilik Nakliye Sanayi ve Ticaret A.Ş,  Ergök İnşaat Madencilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-Süper Elektrik Üretim A.Ş. Ortak Girişim Grubu, Erg Altyapı İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti, Zafer Nakliyat Madencilik İnşaat Petrol Sanayi Ticaret A.Ş, Babacan Girişim Lojistik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Özer Konveyör Band Turizm Sanayii ve Ticaret A.Ş” şirketleri katıldı.


İhalede, bir elemesiz, iki elemeli turun ardından açık artırmaya geçildi.


Dinar 2 HES özelleştirmesi ihalesinin açık artırma bölümünde en yüksek teklif sahibi 10 milyon 568 bin lirayla Ergök İnşaat Madencilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-Süper Elektrik Üretim AŞ ortak girişim grubu oldu.


Bu haber toplam 1956 defa okundu


YAZARLAR