Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - SEDAŞ'ın Örnek Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SEDAŞ'ın Örnek Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

SEDAŞ'ın Örnek Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
SEDAŞ’ın “Kapakları Atmayalım, Engelleri Aşalım” projesi başarı ile sürüyor.
07.09.2017 / 22:44

Enerjimagazin-SEDAŞ, engelli bireyler için engelleri aşmak, çevre bilinci ve duyarlılığı yaratarak plastik kapakların geri dönüşümü ile topluma ve çevreye fayda sağlamak amaçlı sosyal sorumluluk projesini, “SEDAŞ Gönüllüleri”nin çabaları ve katkıları ile tüm hızıyla sürdürüyor. SEDAŞ’ın (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) “Kapakları Atmayalım, Engelleri Aşalım” projesi SEDAŞ çalışanları, paydaşları ve hizmet satın aldığı kurumlarla işbirliği içinde, başarı ile sürüyor. 


OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ İLE İŞBİRLİĞİ


SEDAŞ, bu projesinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile işbirliği yapıyor. SEDAŞ çevre politikası gereği, “Çevre bilincini arttırmayı, çalışanlarına bu konularda eğitimler vermeyi, paydaşları ile iletişim kurmayı, çevre ile ilgili iyi uygulamaları paylaşmayı ve yaygınlaştırmayı, doğal kaynakları korumayı, faaliyetleri sırasında çevreyi kirletmemeyi” hedefliyor.


PLASTİK ATIKLARIN ÖMRÜ 5 BİN YIL


SEDAŞ Gönüllüleri, “Projemizle çevreyi korumanın ve doğayı plastik atıklarla kirletmemenin önemine dikkat çekiyoruz. Plastik atıkların doğada bozulmadan 5000 yıl kadar kaldığını biliyoruz. Bu kapakların geri dönüşümü ile engelli insanlarımızın tekerlekli sandalye ile özgürlüğünün sağlanacağına, doğanın kirletilmesinin önüne geçilmesinin, çevre bilincinin gelişmesiyle ve bu kampanyalara verilecek desteklerle sürdürülebileceğine inanıyoruz” dediler. 


ALTI ÜSTÜ BİR KAPAK DEMEYİN!


SEDAŞ Gönüllüleri, “Altı üstü bir kapak dememeliyiz. Bu projeye sağlanacak katkı ile hem çevreyi koruyacak, hem de akülü ve manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellileri özgürlüklerine kavuşturmaya katkı sağlayacağız. SEDAŞ çalışanları el ele verdi. “Bir Kapak bir kapak daha..” diyerek, paydaşlarımız da bugüne kadar 30 bin kapak ile kampanyamıza destek oldu. Bu işbirliği ve gönüllü desteklere teşekkür ediyor, çevre ve iyilik için yapılan tüm çabaları takdir ediyoruz” dediler.


Bu haber toplam 502 defa okundu


YAZARLAR