Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TES-İŞ Nükleer Santrallerde Çalışacak İşçiler İçin Rus ve Belaruslularla İşbirliğine Gidiyor
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin
Enerji Altyapısında Değişim ve Bataryalar
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TES-İŞ Nükleer Santrallerde Çalışacak İşçiler İçin Rus ve Belaruslularla İşbirliğine Gidiyor

TES-İŞ Nükleer Santrallerde Çalışacak İşçiler İçin Rus ve Belaruslularla İşbirliğine Gidiyor
TES-İŞ & Rtunpiw ve TES-İŞ & Btuegfw Enerji'nin nükleerde ikili işbirliği anlaşmaları imza töreni 24 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.
17.08.2017 / 23:19

Enerjimagazin-TES-İŞ & Rtunpiw ve TES-İŞ & Btuegfw Enerji'nin nükleerde ikili işbirliği anlaşmaları imza töreni 24 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.


Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ), nükleer santrallerde çalışacak kişilerin hakları, çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği, nükleer enerjinin çevreye ve sosyal yaşama ilişkin etkileri konusunda kapasite geliştirme çalışmalarına başladı.


Akkuyu Nükleer Santralini yapan Rusya kökenli ve nükleerde dünya birinciliğine koşan ROSATOM firmasında örgütlü, Rusya Nükleer Enerji ve Endüstri İşçileri Sendikası'nın Genel Başkanı Igor Fomichev ile TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, iki sendika arasında uzun vadeli işbirliği anlaşmasına imza atacaklar.


Eş zamanlı olarak, ROSATOM'un nükleer santral inşasına başladığı Belarus'ta örgütlü Belarus Enerji, Gaz ve Akaryakıt İşçileri Sendikası'nın Genel Başkanı Viladimir Diklov ile TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, iki sendika arasında uzun vadeli işbirliği anlaşmasına imza atacaklar.

Bu haber toplam 558 defa okundu


YAZARLAR