Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı, TEİAŞ ve TKİ'ye Ait Kadrolarda Düzenleme
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı, TEİAŞ ve TKİ'ye Ait Kadrolarda Düzenleme

Enerji Bakanlığı, TEİAŞ ve TKİ'ye Ait Kadrolarda Düzenleme
Bakanlar Kurulu, Enerji Bakanlığı, TEİAŞ veTKİ'ye ait bazı kadro ve pozisyonların iptaline ve yeni kadroların ihdas edilmesine karar verdi.
20.08.2017 / 00:37

Enerjimagazin-Bakanlar Kurulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ve Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nün (TKİ) Merkez ve Taşra teşkilatlarına ait bazı kadro, unvan ve pozisyonların iptaline, yeni kadro, unvan ve pozisyonların ihdas edilmesine karar verdi.


“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar ile Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadro ve Pozisyonların İptal ve İhdası Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Buna göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının merkez teşkilatında dolu 54, boş 10 kadronun unvan ve dereceleri değiştirildi.


Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Merkez Teşkilatı için 12 adet Müfettiş Yardımcılığı kadrosu ihdas edildi.


TEİAŞ’ın Merkez Teşkilatında bulunan 101 adet Teknik Şef unvanı iptal edilirken 2 adet Uzman, 10 adet Tekniker pozisyonu ihdas edildi.


TEİAŞ’ın Merkez Teşkilatında bulunan 23 adet Teknik Şef, 4 adet Ambar Memuru, 1 adet Daktilograf, 35 adet Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile 1 adet Ressam unvanı iptal edilirken, 1 adet Uzman ve 20 adet Mühendis unvanı ihdas edildi.


Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nün (TKİ)Merkez Teşkilatında bulunan 2 adet Müfettiş kadrosu iptal edilirken, 1 adet Müdür, 2 adet Müfettiş, 2 adet İşletme Müdürü, 7 adet İşletme Müdür Yardımcısı kadrosu ihdas edildi.


Ayrıca Kurumun Merkez Teşkilatında bulunan 2 adet Uzman, 1 Adet Programcı, 1 adet Koruma ve Güvenlik Amiri unvanı iptal edilirken, 1 adet Müdür Yardımcısı ve 1 adet Tekniker unvanı ihdas edildi.


Bu haber toplam 5828 defa okundu


YAZARLAR