Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye Petrolleri A.O'nun Varlıkları TPIC'e Devrediliyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye Petrolleri A.O'nun Varlıkları TPIC'e Devrediliyor

Türkiye Petrolleri A.O'nun Varlıkları TPIC'e Devrediliyor
TP'nin varlıkları Turkish Petroleum International Company'ye devredilecek
27.07.2017 / 00:25

Enerjimagazin-Bakanlar Kurulu, TP'nin varlıklarının, BOTAŞ'a ait Turkish Petroleum International Company'ye (TPIC) devredilmesine karar verdi..


Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TP) varlıklarının Turkish Petroleum International Company Limited Şirketi'ne (TPIC) devredilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.


Buna göre; TPAO'nun sondaj, workover, kuyu tamamlama ve jeofizik operasyonları servis hizmeti işlerine ait her türlü araç, iş makinesi, kule, gemi, diğer her türlü ekipman, malzeme, sondaj park sahaları ve müştemilatı BOTAŞ'a ait TPIC'e kayıtlı defter değeri üzerinden bedelsiz olarak devredilecek. Devredilen servis hizmet işlerine kullanılan taşınmazlar da kayıtlı defter değeri üzerinden bedelsiz olarak TPIC’in kullanımına tahsis edilecek.

Karar kapsamında, TPIC'in yurtiçinde ve yurtdışında doğrudan sahip olduğu petrol arama ve işletme ruhsatları veya bu ruhsatlardaki hisseleri, tüm hak ve yükümlülükleriyle birlikte TPAO'ya devredilecek.


Bu haber toplam 2771 defa okundu


YAZARLAR