Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanı Berat Albayrak'tan 15 Temmuz Mesajı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanı Berat Albayrak'tan 15 Temmuz Mesajı

Enerji Bakanı Berat Albayrak'tan 15 Temmuz Mesajı
Enerji Bakanı Albayrak, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
15.07.2017 / 20:59

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Rabbim, tüm Aziz Şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Bizler, 15 Temmuz'u birebir yaşamış bireyler olarak artık 15 Temmuz öncesinden çok daha büyük sorumluluğa sahibiz. Öncelikle, bu aziz vatanı ele geçirmeye, milletin iradesine kelepçe vurmaya çalışan bu örgüte karşı asla taviz vermeden mücadele edeceğiz. Asla, aziz şehitlerimizin hatıralarını incitmeyecek, onların sergilediği kahramanlığa ve geride bıraktıkları ailelerine sahip çıkacağız.


Ve bu ülkeyi, her zamankinden çok daha fazla çalışarak, hak ettiği "Büyük ve Güçlü Türkiye" idealine kavuşturacağız” dedi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Yayınladığı mesajda hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nde (MTA) Jeoloji Mühendisi olarak görev yapan şehit Cuma DAĞ’ı anan Bakan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:


Tam bir yıl önce askerin ve bürokrasinin içine sızan hain bir yapının ülkesine ve milletine karşı gerçekleştirdiği, tarihte örneği görülmemiş bir ihaneti birlikte yaşadık. Bu ihanet; emellerine giden yolda her şeyi kendilerine mübah gören İslam’dan uzak bir anlayış ile beyinleri yıkanmış bir güruhun; milletine, yine milletinin paraları ile alınmış silahları doğrulttukları, tankla, topla, tüfekle kendi insanını katletmeye varan bir darbe girişimi ile tezahür etti. İnsanlık, hiçbir dönemde FETÖ gibi aşağılık, sinsi ve cani bir örgütle eminim karşılaşmamıştı.


Haşhaşileri bile kıskandıracak bu hain örgüt, bu aziz milleti ellerine geçirdikleri silahlarla, yaptıkları vahşi katliamla korkutabileceğini, yıldırabileceğini ve nihayetinde milletin iradesini, ülkenin yönetimini teslim alabileceğini düşündü.


Allah'a hamd olsun ki, bu aziz millet ilk andan itibaren hain terör örgütünün karşısında çelikten bir irade ve aslına az rastlanır bir cesaretle dikildi. Dünya tarihinde belki de ilk kez, hain bir darbe girişimini "çıplak elleri" ile durduracak bir kahramanlık sergiledi ve eşsiz bir zafer kazandı.


Liderinin çağrısı ile sokaklara dökülen, iradesini, ülkesini ve demokrasisini kurşunların üstüne yürüyecek bir cesaretle savunan bu aziz milletin bir ferdi olmaktan büyük şeref ve onur duyuyorum.


O gece, 250 kahraman şehidimiz içinde Bakanlığımızdan da bir mesai arkadaşımız, kardeşimiz vardı. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğümüzde çalışan Cuma Dağ kardeşimiz, milletin bu hain FETÖ'ne karşı, savunmaya geçtiği yerlerden biri olan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde, bu ihanet şebekesine dur derken şehit düştü.


Rabbim, tüm Aziz Şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin. Bizler, 15 Temmuz'u birebir yaşamış bireyler olarak artık 15 Temmuz öncesinden çok daha büyük sorumluluğa sahibiz. Öncelikle, bu aziz vatanı ele geçirmeye, milletin iradesine kelepçe vurmaya çalışan bu örgüte karşı asla taviz vermeden mücadele edeceğiz. Asla, aziz şehitlerimizin hatıralarını incitmeyecek, onların sergilediği kahramanlığa ve geride bıraktıkları ailelerine sahip çıkacağız.


Ve bu ülkeyi, her zamankinden çok daha fazla çalışarak, hak ettiği "Büyük ve Güçlü Türkiye" idealine kavuşturacağız.


Başta Cuma Dağ kardeşimiz olmak üzere, 15 Temmuz'da kaybettiğimiz canlarımız ve terör örgütlerince aramızdan koparılan tüm aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine tekrar tekrar sabr-ı cemil ve metanet niyaz ediyorum. Ayrıca yine bu uğurda gazi olan tüm kahramanlarımıza da Rabbim'den şifalar diliyorum.


Bizle, 15 Temmuz'u asla unutmayacak, asla unutturmayacağız.


Berat ALBAYRAK


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

Bu haber toplam 775 defa okundu


YAZARLAR