Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah ATALAY'dan 15 Temmuz Mesajı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah ATALAY'dan 15 Temmuz Mesajı

TEİAŞ Genel Müdürü Abdullah ATALAY'dan 15 Temmuz Mesajı
TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah ATALAY "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı yayınladı.
15.07.2017 / 12:06

Enerjimagazin-TEİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah ATALAY "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajında, “15 Temmuz 2016 akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte hain ve kanlı bir saldırıya maruz kalmıştır. Kadim tarihi ve güçlü hafızasıyla en kötü şartlarda bile ayakta kalmayı başarmış olan Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın benzerine az rastlanacak liderlik örneği ve tanka topa kafa tutan halkımızın kahraman mücadelesiyle bir kez daha zor olanı başarmış ve hainlerin ihanetini bertaraf edebilmiştir.


Bu şanlı zafer gecesinin birinci yıldönümü münasebetiyle aziz milletimizin 'Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor; tüm şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.


Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Abdullah ATALAY, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


ATALAY, kurumun internet sitesinde yer alan mesajında şu ifadeleri kullandı:


“15 Temmuz 2016 akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte hain ve kanlı bir saldırıya maruz kalmıştır. Kadim tarihi ve güçlü hafızasıyla en kötü şartlarda bile ayakta kalmayı başarmış olan Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın benzerine az rastlanacak liderlik örneği ve tanka topa kafa tutan halkımızın kahraman mücadelesiyle bir kez daha zor olanı başarmış ve hainlerin ihanetini bertaraf edebilmiştir. Liderinin çağrısına sessiz kalmayan milletimiz demokrasisine, milli birlik ve beraberliğine sahip çıkmış ve darbecilere darbe indirerek heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Milletimizin cesareti, kendisine dayatılan esaret girişimini yenmiş ve insanımızın basiret ve dirayeti Allah'ın izniyle karanlığı aydınlatmıştır. Zihnimizi, gönül coğrafyamızı ve istikbalimizi hedef alan ve ülkemizi yıkıma sürüklemeye çalışan hain sürüsü amacına ulaşamadığı gibi yeni bir diriliş ve uyanışa da vesile olmuştur. 15 Temmuz direniş ve dirilişi, milli hafızamızdaki yerini en kuvvetli şekilde almıştır. Vatanı savunması gerekenlere karşı vatanı savunarak şehit düşen fedakar kahramanlarımızın emanetini aziz milletimiz ve kadim tarihimiz hiçbir zaman unutmayacaktır.


Tarihin en kanlı darbe girişimini püskürterek asker görünümlü teröristlere ve hain yandaşlarına en büyük dersi veren devletimizin bir mensubu ve aziz milletimizin bir ferdi olarak şanlı mücadelenin bir parçası olmaktan büyük onur ve şeref duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Allah'ın izniyle birlik ve beraberliğimizden aldığımız güç ve sinerji ile daha büyük meselelerimizin üstesinden geleceğinize olan inancım tamdır. Zira Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir. Milletimiz büyük bir millettir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın, şanlı bayrağımızın altında huzur içinde yaşamayı bizlere ve bizden sonraki nesillere nasip eylesin.


Değerli mesai arkadaşlarım, bundan sonra da birlikteliğimizden asla taviz vermeyeceğiz, korkmayacağız, şer odaklarının vesveselerine kulaklarımızı kapatacağız, daha fazla kenetleneceğiz, Devletimizin ve Milletimizin yanında daima dimdik durarak görevimizi daha büyük bir aşk ve şevkle yerine getireceğiz.


Bu şanlı zafer gecesinin birinci yıldönümü münasebetiyle aziz milletimizin 'Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor; tüm şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”


Abdullah ATALAY


Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdür


Bu haber toplam 2128 defa okundu


YAZARLAR