Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Aras EDAŞ İle TES-İŞ Anlaştı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Aras EDAŞ İle TES-İŞ Anlaştı

Aras EDAŞ İle TES-İŞ Anlaştı
Aras EDAŞ ile TES-İŞ Sendikası arasında ikinci dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.
18.07.2017 / 23:24

Enerjimagazin-Aras Elektrik Dağıtım A.Ş çalışanlarını kapsayan ikinci dönem işletme toplu iş sözleşmesi ARAS EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş ile Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Sendikası Erzurum Şube Başkanı Muharrem Demircan arasında imzalandı.


Aras EDAŞ’ın hizmet sınırları içinde yer alan “Erzurum, Erzincan, Bayburt, Iğdır, Ardahan, Kars ve Ağrı” illerinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı. Taraflar, işçilere yapılacak zamlar ve diğer hakları kapsayan ikinci dönem toplu iş sözleşmesini imzaladı.


İmza törenineARAS EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, ARAS EDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Yaşar Babur, ARAS EDAŞ Kurumsal İletişim İnsan Kaynakları Koordinatörü Nilüfer Orhan Kılıç, Tes-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Muharrem Demircan ve Tes-İş Sendikası Şube Genel Sekreteri Kenan Kılıç katıldı.


İmza töreninde konuşan Aras Elektrik Genel Müdürü Fikret Akbaş, işçinin hak ve özgürlüklerinin her zaman kurum olarak ön planda tutulduğuna dikkat çekerek “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar çalışanlarımızı ailemizden ayırt etmedik. Biz her konuşmamızda büyük bir aile olduğumuzu söyledik. Bu yüzden onlara yapılacak zamlar ve diğer hakları konusunda masaya oturup en uygun olanına karar verdik. İşçimizde, sendikamızda aldığımız kararlardan memnun kalmıştır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Erzurum Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Muharrem Demircan ise Kiler ve Çalık Grubu adına emeği geçenlere teşekkür etti. Aras Elektrik’in işçi haklarını hep gözettiğini ifade eden Demircan, “Bizim sendikamız enerji kolunda en köklü, en güçlü ve en eski sendikadır. Sendikamız kurulduğu günden bugüne yapmış olduğu faaliyetlerle önemli bir yere gelmiştir. Bugünde Aras Elektrik ile sözleşmemizi yaptık. Her iki taraf içinde hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. ajanslar

Bu haber toplam 2090 defa okundu


YAZARLAR