Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerji Bakanlığı'ndan 47 Personel Kamu Görevinden İhraç Edildi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerji Bakanlığı'ndan 47 Personel Kamu Görevinden İhraç Edildi

Enerji Bakanlığı'ndan 47 Personel Kamu Görevinden İhraç Edildi
Enerji Bakanlığında görev yapan 89 personel kamu görevinden ihraç edildi.
18.07.2017 / 23:24

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı kuruluşlar bünyesinde görev yapan 47 personel kamu görevinden ihraç edilirken 17 personel ise görevlerine iade edildi.


“Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Buna göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı kuruluşlarda görev yapan 47 personel kamu görevinden ihraç edilirken; daha önce ihraç edilen 17 personel ise görevlerine iade edildi.

Bakanlığa bağlı kuruluşlardan Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğuna karar verilen;


"Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) tan 16,


Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü (EÜAŞ)tan 1,


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) dan 4,


Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünden 9,


Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğünden 17” personel kamu görevlerinden çıkarıldılar.


Görevden İhraç Edilen İsimler Şu Şekilde:
Kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacak. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilecek ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilecekler. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacaklar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilecek.


Göreve İade Edilenler Şu Şekilde:
Kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamayacaklar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacaklar.
Bu haber toplam 5418 defa okundu


YAZARLAR