Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ 37 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniledi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ 37 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniledi

Çoruh EDAŞ 37 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniledi
Çoruh EDAŞ, Bakımlı Köyü’nün 1980 yıllarda tesis edilen ve ekonomik ömrünü dolduran şebekesini yeniledi.
17.07.2017 / 19:58

Enerjimagazin-Tüketicilere kaliteli ve sürekli enerji sunma hedefiyle il ve ilçelerin yanı sıra köylerde de yatırım çalışmalarını sürdüren Çoruh EDAŞ, Trabzon’un Maçka ilçesi Bakımlı Köyü’nün 1980 yıllarda tesis edilen ve ekonomik ömrünü dolduran şebekesini yeniledi. Yapılan çalışmalar sonrasında Bakımlı Köyü sakinleri bir tören düzenleyerek, Çoruh EDAŞ çalışanlarına plaket takdim etti.


Çoruh EDAŞ, özelleştirme sonrası tüketicilere kaliteli ve sürekli elektrik enerjisi sunabilmek için il merkezlerinin yanı sıra ilçe ve köylerde de yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında son olarak Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Bakımlı köyüne ait 37 yıllık elektrik şebekesi değiştirilerek, yenilendi.


Bakımlı Köyü Aydınlandı


Köyün yaklaşık 150 direkli ve 6 km açık iletkenli AG şebekesinde, hem aydınlatma hem gerilim düşümü hem de güvenlik sorunları yaşanıyordu. 50 kVA Trafo gücü ise köyün enerji ihtiyacını karşılayamaz durumdaydı.


Çoruh EDAŞ’ın yaptığı yatırım çalışmaları sonucunda yeni yapılan tesiste 50 kVA trafo ve pano gücü 100 kVA’ ya çıkarılarak güç artışı yapıldı. Mevcut bütün direkler sökülerek yerine trafo direği de dahil olmak üzere 125 adet demir direk ve 52 adet ağaç direk tesis edildi. Açık iletkenli havai hat sökülerek yerine daha yüksek kesitli ve izoleli Alpek iletken çekildi. Böylece bölgedeki emniyet ve gerilim düşüşü sorunları ortadan kaldırıldı. Ayrıca bölgede mevcut 25 adet aydınlatma armatürüne ek olarak 53 adet aydınlatma armatürü tesis edilerek, bölgedeki aydınlatma sorunu da büyük oranda giderildi. Yapılan çalışmalar sonucunda Bakımlı Köyü kaliteli ve kesintisiz enerjiye kavuştu. Bölgede gerçekleştirilen çalışmalardan son derece memnun kalan Bakımlı halkı, çalışmalarda emeği geçen şirket çalışanları adına plaket töreni düzenleyerek, tüm personele minnettar olduklarını ifade etti.

Bu haber toplam 1236 defa okundu


YAZARLAR