Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bereket Enerji 5 Şirketiyle Türkiye'nin Zirvesinde
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bereket Enerji 5 Şirketiyle Türkiye'nin Zirvesinde

Bereket Enerji 5 Şirketiyle Türkiye'nin Zirvesinde
Bereket Enerji Grubu, “Türkiye’nin En Güçlü 500” şirketi araştırmasında, 5 şirketiyle sıralamada yer alarak sektörde zirveye çıktı.
14.07.2017 / 23:57

Enerjimagazin-Bereket Enerji Grubu, Fortune Dergisi’nin “Türkiye’nin En Güçlü 500” şirketi araştırmasında, 5 şirketiyle sıralamada yer alarak sektörde zirveye çıktı.


Derginin 2016 yılı ekonomik verilerini baz alarak gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre, Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. listede 50. olurken, Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. 94., Bereket Enerji Üretim A.Ş. 99., ADM Elektrik Dağıtım 187., Yatağan Termik Üretim A.Ş. de 238. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.


Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Fortune Dergisi’nce gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarını değerlendirirken “Üretmenin, istihdam yaratmanın ve ekonomiye katkı sağlamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi.
Enerji sektörünün Türkiye için hayati önem taşıdığını dile getiren Saldanlı, bu alandaki yatırımların hem desteklenmesi ve sürdürülmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak şu görüşlere yer verdi:


“Dünyada her alanda büyük bir rekabet var. Ancak hayatımızın her anında ve her alanında olmazsa olmazımız olan enerji konusundaki rekabet daha farklı boyutta. Ülkeler için stratejik bir önem taşıyor. Biz Bereket Grubu olarak 35 yıldır bu alanda yatırım yapıyoruz. Elektriği üreten, dağıtan ve ticaretini yapan entegre bir enerji şirketiyiz. Bereket Enerji Grubu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da enerji sektöründe üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğiz.”

Bu haber toplam 2775 defa okundu


YAZARLAR