Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Sürmene'de Yeni Elektrik Dağıtım Şebekesi Hizmete Girdi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sürmene'de Yeni Elektrik Dağıtım Şebekesi Hizmete Girdi

Sürmene'de Yeni Elektrik Dağıtım Şebekesi Hizmete Girdi
Çoruh EDAŞ, Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Yeniay Mahallesi’nde yeni yeraltı kablolu elektrik dağıtım şebekesini mahallelinin hizmetine sundu.
11.07.2017 / 10:05

Enerjimagazin-Tüketicilere kaliteli ve sürekli enerji sunma hedefiyle il ve ilçelerin yanı sıra mahallelerde de yatırım çalışmalarını sürdüren Çoruh EDAŞ, Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Yeniay Mahallesi’nin eski aydınlatma şebekesini sökerek, yeni yeraltı kablolu elektrik dağıtım şebekesini mahallelinin hizmetine sundu.


IMG-20170620-WA0019.jpg görüntüleniyor


Çoruh EDAŞ, özelleştirme sonrası tüketicilere kaliteli ve sürekli elektrik enerjisi sunabilmek için il merkezlerinin yanı sıra ilçe ve mahallelerde de yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında son olarak Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Yeniay Mahallesi, yeni yeraltı kablolu elektrik dağıtım şebekesine kavuştu.


IMG-20170620-WA0010.jpg görüntüleniyor


Yeniay Mahallesi Modern Aydınlatmaya Kavuştu


Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürlüğü’nün 2017 yılı yatırım faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmalarda, Saffet Avcı sokak üzerindeki ekonomik ömrünü doldurmuş, demir direkli havai hatlı, alçak gerilim ve orta gerilim dağıtım tesisleri sökülerek, yeraltı kablolu orta gerilim, alçak gerilim ve galvaniz direkli aydınlatma şebekesi tesis edildi. Çalışma sonucunda, elektriğin sürekliliğini olumsuz yönde etkileyen havai hatlı şebekeler yeraltına alınarak, enerjide kesintisizlik sağlandı. Ayrıca Çoruh EDAŞ tarafından tesis edilen modern aydınlatma ile Yeniay Mahallesi’nin çehresi de değişti. 


Bu haber toplam 793 defa okundu


YAZARLAR