Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait 5 Hes Özelleştirilecek
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait 5 Hes Özelleştirilecek

EÜAŞ'a Ait 5 Hes Özelleştirilecek
EÜAŞ'a ait; “Çine, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu” Hes'ler "İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile ayrı ayrı özelleştirilecek.
01.07.2017 / 12:07

Enerjimagazin- Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), EÜAŞ’a ait “Çine, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu” Hidroelektrik Santralleri ile bu Santralllar tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile ayrı ayrı özelleştirilmesi için ihaleye çıktı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın söz konusu ihale ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, Elektrik Üretim A.Ş.ye (EÜAŞ) ait; “Çine, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu” Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazlar bir bütün halinde “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile ayrı ayrı özelleştirilecek.


Çine HES için Önyeterlilik ve Son Teklif Verme Tarihi 24.08.2017, Geçici Teminat Tutarı 10 Milyon TL, İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı Bedeli ise 10 Bin TL olarak,


Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu HES’ler için Önyeterlilik ve Son Teklif Verme Tarihi 23.08.2017, Geçici Teminat Tutarı 1 Milyon TL, İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı Bedeli ise 1.500 TL olarak belirlendi.


İhaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.


İhale konusu Santrallerden birine teklif verilebileceği gibi, ayrı ayrı olmak koşuluyla her iki Santral için de teklif verilebilecek.


İhalelere yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. Gerçek kişiler ve özel yatırım fonları, en az bir tüzel kişinin bulunduğu Ortak Girişim Grubunda üye olarak yer alabilecekler. İhalelere katılabilmek için Gizlilik Taahhütnamesinin imzalanması, ilgili ihale hakkında hazırlanan İhale Şartnamesi ile Tanıtım Dokümanı’nın alınması ve Manyas HES için önyeterlilik kriterlerinin karşılanması zorunlu. Ortak Girişim Grubu üyelerinden birinin İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı alması yeterli olmakla birlikte, Ortak Girişim Grubunun her bir üyesinin ayrı bir Gizlilik Taahhütnamesi imzalaması gerekiyor.Bu haber toplam 3502 defa okundu


YAZARLAR