Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait Yenice HES Özelleştirmesine Süre Uzatımı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait Yenice HES Özelleştirmesine Süre Uzatımı

EÜAŞ'a Ait Yenice HES Özelleştirmesine Süre Uzatımı
EÜAŞ'a ait Yenice HES'in ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 07/07/2017 günü saat 17:00’ye uzatıldı.
29.06.2017 / 11:39

Enerjimagazin-Elektrik Üretim A.Ş.ye (EÜAŞ) ait Yenice Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesi için ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 07/07/2017 günü saat 17:00’ye uzatıldı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) Yenice HES’in özelleştirilmesine ilişkin ihale ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde; Eskişehir'in, Sakarya Nehri üzerinde bulunan ve 37,89 MWe kurulu gücü ile Türkiye'nin 283. Eskişehir'in ise 4. büyük enerji santrali konumunda olan Elektrik Üretim A.Ş.ye ait Yenice Hidroelektrik Santrali ile bu Santral tarafından kullanılan taşınmazlar (“Yenice HES”) “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesi için daha önce 23.06.2017 olarak açıklanan ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 07/07/2017 günü saat 17:00’ye uzatıldı.


İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.


İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. Gerçek kişiler ve özel yatırım fonları, en az bir tüzel kişinin bulunduğu Ortak Girişim Grubunda üye olarak yer alabilecekler. İhalelere katılabilmek için Gizlilik Taahhütnamesi’nin imzalanması, ilgili ihaleler hakkında hazırlanan İhale Şartnamesi ile Tanıtım Dokümanı’nın alınması ve önyeterlilik kriterlerinin karşılanması zorunlu. Ortak Girişim Grubu üyelerinden birinin İhale Şartnamesi ve Tanıtım Dokümanı alması yeterli olmakla birlikte, Ortak Girişim Grubunun her bir üyesinin ayrı bir Gizlilik Taahhütnamesi imzalaması gerekiyor.


Katılımcıların, önyeterlilik başvurusunda bulunabilmek ve ihaleye katılabilmek için istenen belgeler ile tekliflerini İhale Şartnamesi’nde belirtilen hususlar doğrultusunda hazırlayıp; “EÜAŞ’A AİT YENİCE HES İHALESİNE İLİŞKİN TEKLİF - GİZLİ” ibaresi bulunan kapalı zarf içerisinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na en geç son teklif verme tarihi saat 17.00’ye kadar elden teslim etmeleri gerekiyor. Önyeterlilik ve son teklif verme tarih ve saatinden sonra İdare’ye verilecek belgeler ve teklifler değerlendirmeye alınmayacak.


Bu haber toplam 1773 defa okundu


YAZARLAR