Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Çoruh EDAŞ, 30 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniledi
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Çoruh EDAŞ, 30 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniledi

Çoruh EDAŞ, 30 Yıllık Elektrik Şebekesini Yeniledi
Çoruh EDAŞ, Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hamsiköy’ün 30 yıllık şebekesini yeniledi.
22.06.2017 / 23:16

Enerjimagazin-Tüketicilere kaliteli ve sürekli enerji sunma hedefiyle il ve ilçelerin yanı sıra köylerde de yatırım çalışmalarını sürdüren Çoruh EDAŞ, Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hamsiköy’ün 30 yıllık şebekesini yeniledi.


Çoruh EDAŞ, özelleştirme sonrası tüketicilere kaliteli ve sürekli elektrik enerjisi sunabilmek için il merkezlerinin yanı sıra ilçe ve köylerde de yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında son olarak Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hamsiköy köyüne ait 30 yıllık elektrik şebekesi değiştirilerek, yenilendi.


Hamsiköy köyünde elektrik hatlarında iyileştirme çalışmaları kapsamında mevcut hatların ve sokak armatürlerinin de yenilendiğini belirten Çoruh Edaş Yatırım Grup Yöneticiliği, şu açıklamayı yaptı:Hamsiköy Köyü mevcut merkez trafosundan enerji alıyordu. Dere Mahallesi (balık çiftliği yanı), Sırt Mahalle ve eski Hamsiköy karayolu üzerinde yeni yapılan turizm tesislerinin artan enerji ihtiyaçlarını karşılamak, kısmi olarak tarihi Hamsikoy merkezi ile Gümüşhane istikametinde devam eden yol güzergahında yol aydınlatması yapabilmek adına yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalarımız kapsamında; 140 adet AG direği, 1 adet trafo direği, 29 adet müşterek enerji direği ve 50 adet armatür bölge halkımızın hizmetine sunulmuştur.”


Bu haber toplam 1236 defa okundu


YAZARLAR