Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait 11 HES Özelleştirme Kapsam ve Programına Alındı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait 11 HES Özelleştirme Kapsam ve Programına Alındı

EÜAŞ'a Ait 11 HES Özelleştirme Kapsam ve Programına Alındı
Özelleştirme Yüksek Kurulu, EÜAŞ'a ait 11 HES'in özelleştirilmesine karar verdi.
07.06.2017 / 13:29

Enerjimagazin-Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ)'a ait “Manyas, Demirköprü, Çine, Akköprü, Topçam, Kepez 1, Dinar 2, Suçatı, Değirmendere, Karaçay ve Kuzuculu” Hidroelektrik Santrallerininve bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme kapsam ve programına alınmasına karar verdi.


ÖYK’nın söz konusu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.


Söz konusu Hidroelektrik Santralleri, 'İşletme Hakkının Verilmesi', bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların 'İşletme Hakkının Verilmesi' ve/veya 'Kullanım İzninin Devri yöntemi ile özelleştirilecek. Özelleştirme işlemleri, 31.12.2020 tarihine kadar tamamlanacak.


Ayrıca Aydın ili, Didim ilçesi, Didim Mahallesi 13044 ve 13499 parsellerde yer alan taşınmazların Elektrik Üretim Anonim Şirketine ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketine ait olan hisselerinin özelleştirme kapsam ve programına alınmasına, söz konusu taşınmazların satış suretiyle özelleştirilmesine, özelleştirme işlemlerinin 31.12.2020 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.


Bu haber toplam 4465 defa okundu


YAZARLAR