Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ'a Ait Adıgüzel ve Kemer HES'lerin Devri Gerçekleşti
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ'a Ait Adıgüzel ve Kemer HES'lerin Devri Gerçekleşti

EÜAŞ'a Ait Adıgüzel ve Kemer HES'lerin Devri Gerçekleşti
Adıgüzel ve Kemer HES'lerin Düzce Aksu Elektrik Üretim A.Ş‘ye devri tamamlandı.
11.05.2017 / 10:45

Enerjimagazin- Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ)’ye ait Adıgüzel ve Kemer Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların Bereket Enerji Üretim A.Ş tarafından kurulan Düzce Aksu Elektrik Üretim A.Ş‘ye devri tamamlandı.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan (ÖİB)yapılan açıklamaya göre, Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ)’ye ait Adıgüzel ve Kemer Hidroelektrik Santralleri ile bu Santraller tarafından kullanılan taşınmazların “İşletme Hakkının Verilmesi.” yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin olarak; bahsi geçen Santraller ve taşınmazların 324.100.000 TL bedelle Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından işletme hakkının verilmesine karar verilen Teklif Sahibince İhale Şartnamesi hükümleri doğrultusunda kurulmuş olan Düzce Aksu Elektrik Üretim A.Ş’ye devredilmesine ilişkin İşletme Hakkı Devir Sözleşmesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve EÜAŞ ile Düzce Aksu Elektrik Üretim A.Ş arasında 05/05/2017 tarihinde imzalandı.


http://www.oib.gov.tr/uploads/com_blog/05-05-2017.jpg


Böylece, Denizli'nin Güney ilçesinde Büyük Menderes Nehri üzerinde kurulu bulunan ve 62 MW Kurulu gücü ile Türkiye'nin 171. Denizli'nin ise 5. büyük enerji santrali olan Adıgüzel HES ile Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde Akçay Deresi üzerinde kurulu bulunan ve 48 MW kurulu gücü ile Türkiye'nin 223. Aydın'ın ise 4. büyük enerji santrali olan Kemer HES ile bu Santrallar tarafından kullanılan taşınmazların Bereket Enerji Üretim A.Ş tarafından kurulan Düzce Aksu Elektrik Üretim A.Ş’ye devir süreci tamamlanmış oldu.


Bu haber toplam 2291 defa okundu


YAZARLAR