Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - DEDAŞ Dağıtım Şebekesinin Yüzde 12’sini Yeraltına Aldı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEDAŞ Dağıtım Şebekesinin Yüzde 12’sini Yeraltına Aldı

DEDAŞ Dağıtım Şebekesinin Yüzde 12’sini Yeraltına Aldı
DEDAŞ, 61.926 kilometrelik dağıtım şebekesinin yüzde 12’sini yeraltına aldı.
11.05.2017 / 10:43

Enerjimagazin-Özelleştirme sonrasında enerji kalitesini yükseltmek için yaklaşık 650 milyon liralık yatırım gerçekleştiren Dicle Elektrik Dağıtım, EPDK’nın (Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu) Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda 61.926 kilometrelik dağıtım şebekesinin yüzde 12’sini yeraltına aldı. Enerji şirketi, yeraltı şebeke oranının artması ile birlikte bu konudaki eğitimli personel sayısını da artırdı.
280 Saha Çalışanına 3 Gün Eğitim Verildi


Dicle Elektrik Dağıtım İşletme Bakım ve Onarım Müdürü Ahmet Seçkin Türk, sorumluluk bölgelerinde bulunan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta 61.926 kilometreyi bulan dağıtım şebekelerinin 7.513 kilometresinin yeraltına alındığını söyledi. Bunun da toplam dağıtım şebekesinin yüzde 12’sini oluşturduğuna dikkat çeken Türk, ‘’Dağıtım şebekesinin hızlı bir şekilde yer altına alınması ile birlikte bu alanda eğitimli eleman ihtiyacı doğmaya başladı. Bunun üzerine kablo ek yapımı ve kablo başlığı gibi hususlarda 280 saha çalışanımıza uygulamalı olarak eğitimler verdik. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’de gerçekleştirdiğimiz ve 3 gün devam eden uygulamalı eğitimlere bölge genelinde görev yapan saha çalışanlarımız katıldı.’’ dedi.


Dicle’de Dağıtım Şebekesinin %12’si Yeraltına Alındı-Eğitim (4).jpg görüntüleniyor


Hizmet Kalitesi Yönetmeliği Doğrultusunda


İşletme Bakım ve Onarım Müdürü Ahmet Seçkin Türk, Dicle Elektrik Dağıtım’ın EPDK’nın (Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu) Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda sayıları 1.5 milyonu bulan müşterilerine kesintisiz enerji verilmesi ve yaşanan kesintilerin en kısa sürede giderilmesi için bu eğitimlere önem verdiğini de kaydetti.


Bu haber toplam 1921 defa okundu


YAZARLAR