Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EPDK Enerji Uzman Yardımcıları Alacak
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EPDK Enerji Uzman Yardımcıları Alacak

EPDK Enerji Uzman Yardımcıları Alacak
EPDK, 20 adet “Enerji Uzman Yardımcısı” alacak.
19.04.2017 / 09:12

Enerjimagazin-Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 20 adet “Enerji Uzman Yardımcısı” alacak.


EPDK’nın söz konusu duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı.


Buna göre EPDK, "Elektrik Mühendisliği/ Elektrik-Elektronik Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği/ Enerji Sistemleri Mühendisliği/Elektromekanik Mühendisliği mezunu 9, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunu 1, Harita Mühendisliği/Geomatik Mühendisliği/ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği mezunu 2, İşletme Mühendisliği/Endüstri Mühendisliği mezunu 2, Hukuk mezunu 4, İşletme/ İktisat/Kamu Yönetimi/ Maliye/ Uluslararası İlişkiler" mezunu 2 olmak üzere toplam 20 adet “Enerji Uzman Yardımcısı” alacak.


Sınav,  22 - 26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda yapılacak. Sınava toplam 80 kişi çağrılacak. Giriş sınavında başarılı olabilmek için en az yetmiş (70) puan alınması gerekiyor.


Sınava katılmak isteyen adaylar başvurularını 17 Nisan tarihinden itibaren 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat:23.59’a kadar sadece http://www.epdk.org.tr internet adresinde yayımlanan "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapabilecekler. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunlu. İlanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.


Giriş Sınavına katılma hakkını elde eden adayların listesi en geç 10 Mayıs 2017 tarihine kadar Kurum internet adresinde ilan edilecek. Adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacak. Sınavda, kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi bulundurulması gerekiyor. Bu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak.


Sınava başvuracak adaylardan Elektrik Mühendisliği/ Elektrik-Elektronik Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği/ Enerji Sistemleri Mühendisliği/Elektromekanik Mühendisliği, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği, Harita Mühendisliği/Geomatik Mühendisliği/ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği/Endüstri Mühendisliği mezunu olanların sınava katılabilmeleri için Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış ,(A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (04/05 Temmuz 2015 veya 22/29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan KPSS) KPSSP5 sınav türünde, Hukuk mezunlarının KPSSP103 puan türünde, İşletme/ İktisat/Kamu Yönetimi/ Maliye/ Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun olanların ise KPSSP82 puan türünde 80 ve üzeri puan almış olması gerekiyor.


Başvuru yapan adayların sınava çağrılabilmesi için en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere, öğrenim dalları itibariye yapılacak sıralamada, öğrenim dallarına ayrılan kontenjanın 4 (dört) katı aday içerisine girmesi gerekiyor. (Öğrenim dalları itibariyle giriş sınavına katılma hakkını elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü giriş sınavına çağrılacak.)


Bu haber toplam 2772 defa okundu


YAZARLAR