Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - DEDAŞ'tan Aydınlatma Seferberliği
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEDAŞ'tan Aydınlatma Seferberliği

DEDAŞ'tan Aydınlatma Seferberliği
DEDAŞ, arızalanan ve bu sebeple yanmayan sokak lambalarını yenilemek için ‘Aydınlatma Seferberliği’ başlattı.
10.04.2017 / 09:54

Enerjimagazin-Bölge genelinde ağır geçen kış mevsimi nedeniyle arızalanan ve bu sebeple yanmayan sokak lambalarını yenilemek için bir ‘Aydınlatma Seferberliği’ başlatan Dicle Elektrik Dağıtım, sadece Diyarbakır’da 9 bin sokak lambasını yeniledi. Yapılan çalışmalar, mahalle muhtarları tarafından da övgü ile karşılandı.


‘Yanmayan Lamba Bırakmadık’


Diyarbakır İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sırasında il merkezi, merkez ilçeler ve diğer tüm ilçelerde mevcut aydınlatma direkleri tek tek kontrol edildi. Yapılan kontroller sonunda kış şartları nedeniyle arızalanan ve bu nedenle yanmayan bütün armatürler yenisi ile değiştirildi. Diyarbakır ve ilçelerinin yaklaşık 68 bin armatür ile aydınlatıldığını belirten Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka, bahar mevsimi ile gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili şöyle dedi:


‘’Kış mevsiminden çıktığımız için mevsimsel şartlar yüzünden arızalanan, deforme olan ve bu sebeple yanmadığını belirlediğimiz ve arıza yapma ihtimali bulunan toplam 9 bin armatürün ampulünü yeniledik. Yine arızalı olduğu belirlenen sokak aydınlatma devrelerini onardık veya yeniledik. İl genelindeki bu çalışmamız aralıksız 20 gün devam etti. Diyarbakır’da aydınlatma direklerimizde yanmayan sokak lambası bırakmadık diyebiliriz. Çalışmalarımız, vatandaşlarımız ve muhtarlar tarafından da takdirle karşılanması bizi mutlu etmiştir.’’


Diyarbakır'da 9 bin sokak lambası değiştirildi (4).JPG görüntüleniyor


Muhtarlardan Dicle Elektrik’e Övgü


Dicle Elektrik Dağıtım tarafından şehir aydınlatması ile ilgili yapılan bu çalışmalar, mahalle sakinleri ve muhtarlar tarafından övgü ile karşılandı.


Kısa süre önce aydınlatma çalışması yapan bir aracı yakıldığı halde, vazgeçmeyerek buradaki çalışmaları tamamlayan Dicle Elektrik Dağıtım’ın yaptıklarını ‘Mükemmel’ olarak değerlendiren Bağlar Fatih Mahallesi Muhtarı Davut Yurtçu, ‘’Son 16 yıldır bence en mükemmel çalışma şimdi yapıldı. Bırakın arabayı, insanın dahi girmediği yere sokak lambaları yerleştirdiler. Eski olan, iş görmeyenler değiştirildi. Bu konuda kuruma minnettarız.’’ dedi.


Muradiye Mahallesi Muhtarı Dilek Demir ise, Dicle Elektrik ekipleri ile birlikte kendisinin de sokak sokak dolaştığını ve yanmayan tüm lambaların yenisi ile değiştirildiğini belirtti ve ‘’Allah razı olsun. Biz çok memnunuz. DEDAŞ’a hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.‘’ diye konuştu.


Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Tacettin Erekli de enerji şirketi tarafından yapılan çalışmaların kendisi kadar mahalle sakinlerini de memnun ettiğini bildirdi.


Bu haber toplam 1469 defa okundu


YAZARLAR