Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Hayratı
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Hayratı

Türkiye’nin İlk Güneş Enerjisi Hayratı
Türkiye’nin ilk “Solar Güneş Enerjisi Hayratı”nı Aliağa da hizmete aldı.
08.04.2017 / 10:39

Enerjimagazin-İzmir Aliağa da kurulu olan bir Güneş Enerjisi firması, günümüzde her geçen gün artan cep telefonu kullanıcı sayısı ile birlikte ortaya çıkan şarj sorununa çevreci bir çözüm bulmak, hem kamu yararına, hem de Okul, köprü, çeşme vb. hayratların yanı sıra gelişen çağa ve teknolojik gereksinmelere uygun ,yeni nesillere çığır açacak, çok farklı bir ”HAYRAT “ projesi olması adına ilk çalışmayı başlatarak Türkiye’nin ilk “Solar Güneş Enerjisi Hayratı”nı Aliağa da hizmete aldı.


Gelişen teknolojiye duyarsız kalmayan firma tarafından yerleştirilen elektrik istasyonu, şarj sorunu yaşayan vatandaşlara telefonlarını, tabletlerini, şarjlı lambalarını, fenerlerini, engelli vatandaşların şarjlı arabalarını vb. ihtiyaçları güneş enerjisi ile şarj edebilme imkanı sunuyor.


Kısa sürede vatandaşların dikkatini çeken uygulamada güneş panelleri sayesinde enerjisini güneşten alan istasyonlar, çevre dostu niteliğiyle de beğeni topladı. Şarj istasyonları, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de ücretsiz olarak elektrik ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.


Solar Güneş Enerjisi Hayratı üzerine konulan tabela ile hayratın kimin tarafından, kimin adına yaptırıldığı da yazılmaktadır. Firma yetkilileri, Ahirete intikal etmiş yakınları için dua almak ve kamu yararına hizmet etmek isteyen vatandaşların bu hayratları istedikleri modelde ve şekilde yaptırarak, Okul, Camii bahçeleri, Üniversite kampüsleri, Hastane bahçeleri, Karayolları üzerindeki dinlenme tesisleri, Otobüs durakları veya istedikleri her yere yaptırıp bağışlayabilecekler.


Servis, bakım, garanti, sigorta paketleri ile hizmete sunulan “Solar Güneş Enerjisi Hayratları” piyasadaki üst sınıf bir cep telefonu fiyatından daha da ucuza mal olmaktadır. Bu güzel hizmeti gerçekleştirmek, kamu yararına hizmet etmek, doğa çevre ve yenilebilir enerji kaynakları konusunda toplum da farkındalık yaratmak isteyenlerin, firma ile irtibata geçmeleri için arama motorlarına “ Solar Teknolojik Masa “ yazmaları veya 0232 616 00 26 numaralı telefonu aramaları yeterli olacaktır. İzmir


Bu haber toplam 1573 defa okundu


YAZARLAR